Dynamisk prospektdatabase
Deres målgruppe.
Deres database.
Vi holder den oppdatert.
En kundeeid prospektbase som vedlikeholdes over tid – ikke bare et uttrekk på leveringstidspunktet.
Markedsdata bygger løsningen i et datamiljø dere eier og kontrollerer. Vi håndterer datainnhenting, serverdrift og oppdateringer etter avtalt plan. Dere bruker resultatene i salgsarbeidet, uten å administrere teknikken selv.
Få en vurdering av målgruppen →Pris etter avklart omfang. Etablering og løpende drift avtales separat.
Kriteriene deres styrer innhentingen
Mer enn filtre i en ferdig liste.
Noen målgrupper krever mer enn bransje, geografi og størrelse. Vi tilpasser hvilke virksomheter som undersøkes, hvilke opplysninger som innhentes, og hvordan resultatene kontrolleres.
Registeropplysninger, tilgjengelige regnskapsdata og informasjon fra virksomhetenes nettsider og andre avtalte kilder sammenstilles etter et godkjent kriteriesett. Kontaktroller og kontaktopplysninger inngår der datagrunnlaget gjør det mulig. Mangler og usikre opplysninger merkes fremfor å fylles med antakelser.
Finn bedrifter som passer.
Avtalt innhenting etter målgruppe, relevante egenskaper og eksklusjoner.
Følg opp endringer.
Eksisterende opplysninger og målgruppetreff undersøkes på nytt etter avtalt plan.
Se hva dere kan bruke.
Kontrolltidspunkt, datamangler og kontaktdekning dokumenteres som avtalt.
Dere eier datamiljøet. Vi tar oss av driften.
Kontroll uten den tekniske arbeidsdagen.
Server- eller skykontoen etableres direkte i deres navn, med egen tilgang og Markedsdata som driftspartner. Dere beholder kontrollen over prospektbasen. Vi håndterer oppsett, overvåking og teknisk vedlikehold innenfor avtalt omfang.
Dere trenger ikke ta i bruk et nytt CRM. Resultatene leveres i avtalt format for Excel eller import til eksisterende CRM. Automatisk integrasjon avtales separat.
Oppdateringene følger tilgjengelige kilder og avtalt frekvens. En ny kontroll kan også avdekke usikkerhet eller manglende opplysninger.
Etablering først. Drift etter avtale.
Et målt grunnlag før dere skalerer.
Vi blir enige om kriterier, kontaktroller, kilder, datafelter, kostnadsramme og hva som regnes som en godkjent leveranse.
Vi setter opp prospektbasen og innhentingen, gjennomfører en avgrenset produksjonstest og dokumenterer treff, avvisninger, mangler og kontaktdekning. Et kandidatantall er ikke et løfte om like mange godkjente prospekter.
Oppdateringsfrekvens, videre produksjon, overvåking, vedlikehold og pris avtales med utgangspunkt i testen. Eksterne verktøy- og serverkostnader avklares på forhånd.
Tydelige rammer
Dette bør være avklart fra start.
Hvem eier datagrunnlaget og løsningen?
Datamiljøet etableres under deres eierskap og kontroll. Tilgang til prospektbase, kriterier, resultater og dokumentasjon avtales skriftlig. Rettigheter til underliggende programvare og tredjepartsdata avklares særskilt; kundeeierskap betyr ikke automatisk eierskap til all programvare.
Hvordan håndteres personopplysninger?
Vi bygger og vedlikeholder basen på oppdrag fra dere. Kundespesifikke kontaktdata brukes ikke til våre egne formål eller videreselges til andre kunder. Rollefordeling, behandlingsgrunnlag, databehandleravtale, godkjente tjenester samt tilgangs- og sletterutiner avklares før behandling av personopplysninger starter. Kundeeid server er ikke alene en garanti for at behandlingen er lovlig.
Hva innebærer det at dere håndterer driften?
Vi håndterer de avtalte tekniske oppgavene, inkludert drift og vedlikehold av innhentingsløpet. Dere godkjenner formål, målgruppe og vesentlige endringer, og bruker resultatene. Ansvar, tilgjengelighet, sikkerhetskopiering og feiloppfølging beskrives i driftsavtalen.
Inngår e-postkampanjer, møtebooking eller CRM-integrasjon?
Nei. Tjenesten gjelder etablering og avtalt vedlikehold av et prospektgrunnlag. E-postutsendelse, telefonoppfølging, møtebooking, egen brukerportal og automatisk CRM-integrasjon inngår ikke uten særskilt avtale. Prospekter er ikke det samme som personer som har vist kjøpsinteresse.
Kan vi heller bestille en vanlig prospektliste?
Ja. Et avgrenset uttrekk kan være riktig når behovet er tidsavgrenset. Les om målrettede bedriftslister →
La oss begynne med målgruppen
Hvilke bedrifter vil dere nå?
Beskriv målgruppen, ønskede kontaktroller og oppdateringsbehovet. Vi vurderer et avgrenset første steg før dere tar stilling til etablering.
Beskriv behovet deres →Uforpliktende forespørsel. Omfang og pris godkjennes før oppstart.