Utforsk flere norske bedrifter →
BEDRIFTSKORT VIRKSOMHET
WICTUS REUS AS
Engroshandel med maskiner og utstyr ellers
41,7 % EBIT-margin
ØKONOMI
Regnskap og nøkkeltall
Selskapsregnskap
Kort regnskapsperiode. Beløpene er ikke omregnet til helår og inngår ikke i årsvekst eller grafene.
Beløp i NOK
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 06.02.2023–31.12.2023 (kort periode) |
|---|---|---|---|
| Valuta | NOK | NOK | NOK |
| Driftsinntekter | 4 373 772 | 6 583 920 | 2 470 714 |
| Driftsresultat | 1 824 231 | 2 229 876 | 1 073 000 |
| Årsresultat | 1 488 102 | 1 784 565 | 832 416 |
| Egenkapital | 2 135 173 | 647 071 | 862 506 |
| Sum eiendeler | 4 364 416 | 5 221 687 | 1 097 290 |
| EBIT-margin | 41,7 % | 33,9 % | 43,4 % |
Indikatorer: egenkapital / eiendeler og EBIT / driftsinntekter. Midtlinjen er 0 %, skala −100 til +100 %. Ingen kredittvurdering.
Vis utvikling i NOK
Trykk på årspunktene for eksakte beløp. Manglende år gir brudd. Regnskapstabellen over viser alle beløp.
Trykk på årspunktene for eksakte beløp. Manglende år gir brudd. Regnskapstabellen over viser alle beløp.
Kilder og omregningsgrunnlag
Selskap og konsern holdes atskilt. Samme historiske årskurs brukes på resultat og balanse. Manglende verdier vises som «—». Faktiske nullverdier beholdes.
- 2025 · NOK · original-NOK · kildeversjon ddd500ba115f
- 2024 · NOK · original-NOK · kildeversjon f8e4ca2cc1a4
- 2023 · NOK · original-NOK-reported-fiscal-period · kildeversjon db2bf91adb09
Utvid for flere regnskapsposter. Vi viser poster med opplysninger i minst ett år. «—» betyr at en verdi mangler for det enkelte året.
Resultatregnskap11 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 06.02.2023–31.12.2023 (kort periode) |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | |||
| Sum salgsinntekter | 4 373 772 | 6 583 920 | 2 470 714 |
| Sum driftsinntekter | 4 373 772 | 6 583 920 | 2 470 714 |
| Driftskostnader | |||
| Sum driftskostnader | 2 549 541 | 4 354 043 | 1 397 715 |
| Driftsresultat | |||
| Driftsresultat (EBIT) | 1 824 231 | 2 229 876 | 1 073 000 |
| Finansinntekter | |||
| Sum finansinntekter | 91 088 | 65 771 | 21 092 |
| Finanskostnader | |||
| Annen rentekostnad | 5 552 | 5 508 | — |
| Sum finanskostnader | 7 496 | 7 744 | -26 892 |
| Netto finansresultat | 83 592 | 58 027 | -5 800 |
| Resultat og skatt | |||
| Resultat før skatt | 1 907 823 | 2 287 904 | 1 067 200 |
| Skattekostnad ordinært resultat | 419 721 | 503 339 | 234 784 |
| Årsresultat | 1 488 102 | 1 784 565 | 832 416 |
Balanseregnskap14 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 06.02.2023–31.12.2023 (kort periode) |
|---|---|---|---|
| Finansielle anleggsmidler | |||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | |||
| Sum varelager | — | — | 0 |
| Sum fordringer | 4 364 416 | 138 282 | 269 006 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 |
| Sum bankinnskudd og kontanter | 0 | 5 083 404 | 828 284 |
| Sum omløpsmidler | 4 364 416 | 5 221 687 | 1 097 290 |
| Sum eiendeler | 4 364 416 | 5 221 687 | 1 097 290 |
| Egenkapital | |||
| Sum innskutt egenkapital | 30 090 | 30 090 | 30 090 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 105 083 | 616 981 | 832 416 |
| Sum egenkapital | 2 135 173 | 647 071 | 862 506 |
| Avsetninger og langsiktig gjeld | |||
| Sum langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | |||
| Sum kortsiktig gjeld | 2 229 243 | 4 574 615 | 234 784 |
| Sum gjeld | 2 229 243 | 4 574 615 | 234 784 |
| Totalsum | |||
| Sum egenkapital og gjeld | 4 364 416 | 5 221 686 | 1 097 290 |
LederlønnIkke tilgjengelig
Ingen opplysninger i det tilgjengelige regnskapsgrunnlaget.
REGISTEROPPLYSNINGER
Virksomheten i korte trekk
- Bransje
- 46.640 · Engroshandel med maskiner og utstyr ellers
- Registrert adresse
- Tungavegen 38, 7047 TRONDHEIM
- Stiftet
- 06.02.2023
- Enhetstype
- Hovedenhet
ADRESSE OG EIENDOM
Eiendomsinformasjon
Tungavegen 38, 7047 TRONDHEIM
Bedrifter på samme adresse
Tilgjengelige bedriftskort
Om adressekoblingen
Samme registrerte gateadresse, postnummer og kommune. Det dokumenterer ikke eierskap, leieforhold eller hvem som bruker bygget. Adressekoblingen identifiserer ikke en bestemt seksjon eller boenhet. Åpne opplysninger viser ikke hjemmelshavere, salgsdato, tomteareal eller en full bygningsoversikt.
REGISTRERTE ROLLER
Menneskene og virksomhetene bak.
| Navn | Rolle | Kildedato |
|---|---|---|
| Joar NæssFødt 1971 | Daglig leder | 29.10.2026 |
| Asbjørn EskildFødt 1964 | Styrets leder | 29.10.2026 |
Kilde: Brønnøysundregistrene. Registrert rolle er ikke dokumentasjon på direkte kontaktinformasjon.
ÅRSDATERT EIERSKAP
Rapporterte aksjonærer.
Per 31.12.2025 · 1 av 1 tilgjengelige eierposter
| Aksjonær | Andel / aksjeklasse | Kildedato |
|---|---|---|
| M GROUP HOLDING ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 100,00 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
- M GROUP HOLDING ASOrdinære aksjer100,00 %
Fast skala 0–100 %. Andeler er ikke normalisert. Ufylt del ligger utenfor vist sum.
Kilde: Skatteetaten. Eierandel er andel av aksjeantall, ikke nødvendigvis stemmerett eller kontroll. Personnavn gjelder separate kildeposter. Like navn er ikke automatisk samme person.
Tidligere rapporterte eierposter (4)
- 2024 · M GROUP HOLDING AS · 100,00 %
- 2023 · M GROUP HOLDING AS · 60,00 %
- 2023 · JONAS HALTLAND STRØMMEN · 20,00 %
- 2023 · JØRGEN HALTLAND STRØMMEN · 20,00 %
ÅRSDATERT EIERSKAP
Selskapets aksjeposter
Selskapets egne investeringer i andre virksomheter. Aksjonærene som eier selskapet vises under Eierskap.
Kilde og avgrensning
Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Alle ledd gjelder samme kildeår og kildesett. Videre kobling følger norske organisasjonsnumre; utenlandske identifikatorer kobles ikke automatisk. Beregnet andel er produktet av rapportert aksjeantall / totalaksjer i hvert ledd, ikke stemmerett, kontroll eller dagens aksjebok. Delvis kildedekning oppgis ved leddet; uavklart beregningsgrunnlag vises uten prosent.
Inntil 500 kildeposter undersøkes; visningen kan være avgrenset. Manglende treff beviser ikke at eierskap mangler.
ÅRSDATERT EIERSKAP
Indirekte eierskap
Utforsk dokumenterte eierveier gjennom selskaper. Hver vei og aksjeklasse vises separat; andelene summeres ikke.
Kilde og avgrensning
Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Alle ledd gjelder samme kildeår og kildesett. Videre kobling følger norske organisasjonsnumre; utenlandske identifikatorer kobles ikke automatisk. Beregnet andel er produktet av rapportert aksjeantall / totalaksjer i hvert ledd, ikke stemmerett, kontroll eller dagens aksjebok. Delvis kildedekning oppgis ved leddet; uavklart beregningsgrunnlag vises uten prosent.
Inntil fire eierledd, 32 selskapsoppslag og 250 kjeder undersøkes innen et kort tidsbudsjett. Dette er et avgrenset utvalg, ikke en rangering av de største 250. Sykluser stoppes. Manglende treff beviser ikke at eierskap mangler.
FORBINDELSER
Utforsk eierstrukturen.
Direkte, rapporterte eierposter vises først. Åpne kartet for å utforske videre.
Direkte eierposter uten interaktivt kart
Per 31.12.2025 · 1 av 1 tilgjengelige eierposter
| Aksjonær | Andel / aksjeklasse | Kildedato |
|---|---|---|
| M GROUP HOLDING ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 100,00 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
Kilde: Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Årsdatert aksjeeierskap er ikke nødvendigvis dagens stemmerett eller konsernkontroll.
Åpne interaktivt kart for direkte eierposter
FORBINDELSER
Utforsk eierstrukturen.
Se eiere og åpne selskapsledd videre, med samme årgang i hele treet.
Trykk på en bedrift for å åpne eiere. Bruk i for detaljer.