Utforsk flere norske bedrifter →
BEDRIFTSKORT VIRKSOMHET
R&U HOLDING AS
Detaljhandel med klær
Margin ikke beregnet
ØKONOMI
Regnskap og nøkkeltall
Selskapsregnskap
Avvikende regnskapsår. Datoene viser rapporteringsperioden; tallene inngår ikke i kalenderårsvekst eller grafene.
Beløp i NOK
| Regnskapspost | 01.07.2024–30.06.2025 | 01.07.2023–30.06.2024 | 01.07.2022–30.06.2023 |
|---|---|---|---|
| Valuta | NOK | NOK | NOK |
| Driftsinntekter | — | — | — |
| Driftsresultat | -226 340 | -258 220 | -179 402 |
| Årsresultat | 46 460 000 | 34 975 000 | 31 945 001 |
| Egenkapital | 48 012 471 | 36 652 471 | 33 477 471 |
| Sum eiendeler | 65 446 104 | 55 092 849 | 51 876 704 |
| EBIT-margin | — | — | — |
Indikatorer: egenkapital / eiendeler og EBIT / driftsinntekter. Midtlinjen er 0 %, skala −100 til +100 %. Ingen kredittvurdering.
Vis utvikling i NOK
Graf krever minst to tilgjengelige NOK-år.
Graf krever minst to tilgjengelige NOK-år.
Kilder og omregningsgrunnlag
Selskap og konsern holdes atskilt. Samme historiske årskurs brukes på resultat og balanse. Manglende verdier vises som «—». Faktiske nullverdier beholdes.
- 2025 · NOK · original-NOK-reported-fiscal-period · kildeversjon ea8896d76d58
- 2024 · NOK · original-NOK-reported-fiscal-period · kildeversjon 5efcb2eafa57
- 2023 · NOK · original-NOK-reported-fiscal-period · kildeversjon 5d720987e8d5
Utvid for flere regnskapsposter. Vi viser poster med opplysninger i minst ett år. «—» betyr at en verdi mangler for det enkelte året.
Resultatregnskap8 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 01.07.2024–30.06.2025 | 01.07.2023–30.06.2024 | 01.07.2022–30.06.2023 |
|---|---|---|---|
| Driftskostnader | |||
| Sum driftskostnader | 226 340 | 258 220 | 179 402 |
| Driftsresultat | |||
| Driftsresultat (EBIT) | -226 340 | -258 220 | -179 402 |
| Finansinntekter | |||
| Sum finansinntekter | 48 251 153 | 36 618 521 | 33 092 648 |
| Finanskostnader | |||
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 1 564 813 | 837 094 | 968 245 |
| Sum finanskostnader | 1 564 813 | 1 385 301 | 968 245 |
| Netto finansresultat | 46 686 340 | 35 233 220 | 32 124 403 |
| Resultat og skatt | |||
| Resultat før skatt | 46 460 000 | 34 975 000 | 31 945 001 |
| Årsresultat | 46 460 000 | 34 975 000 | 31 945 001 |
Balanseregnskap12 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 01.07.2024–30.06.2025 | 01.07.2023–30.06.2024 | 01.07.2022–30.06.2023 |
|---|---|---|---|
| Finansielle anleggsmidler | |||
| Sum anleggsmidler | 17 811 258 | 18 808 219 | 19 657 874 |
| Omløpsmidler | |||
| Sum fordringer | 46 485 000 | 35 000 000 | 31 945 000 |
| Sum bankinnskudd og kontanter | 1 149 846 | 1 284 630 | 273 830 |
| Sum omløpsmidler | 47 634 846 | 36 284 630 | 32 218 830 |
| Sum eiendeler | 65 446 104 | 55 092 849 | 51 876 704 |
| Egenkapital | |||
| Sum innskutt egenkapital | 1 501 466 | 1 501 466 | 1 501 466 |
| Sum opptjent egenkapital | 46 511 005 | 35 151 005 | 31 976 005 |
| Sum egenkapital | 48 012 471 | 36 652 471 | 33 477 471 |
| Avsetninger og langsiktig gjeld | |||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | |||
| Sum kortsiktig gjeld | 17 433 633 | 18 440 378 | 18 399 233 |
| Sum gjeld | 17 433 633 | 18 440 378 | 18 399 233 |
| Totalsum | |||
| Sum egenkapital og gjeld | 65 446 104 | 55 092 849 | 51 876 704 |
LederlønnIkke tilgjengelig
Ingen opplysninger i det tilgjengelige regnskapsgrunnlaget.
REGISTEROPPLYSNINGER
Virksomheten i korte trekk
- Bransje
- 47.710 · Detaljhandel med klær
- Registrert adresse
- Skolmar 32, 3232 SANDEFJORD
- Stiftet
- 02.01.2014
- Enhetstype
- Hovedenhet
ADRESSE OG EIENDOM
Eiendomsinformasjon
Skolmar 32, 3232 SANDEFJORD
Bedrifter på samme adresse
Tilgjengelige bedriftskort
Om adressekoblingen
Samme registrerte gateadresse, postnummer og kommune. Det dokumenterer ikke eierskap, leieforhold eller hvem som bruker bygget. Adressekoblingen identifiserer ikke en bestemt seksjon eller boenhet. Åpne opplysninger viser ikke hjemmelshavere, salgsdato, tomteareal eller en full bygningsoversikt.
REGISTRERTE ROLLER
Menneskene og virksomhetene bak.
| Navn | Rolle | Kildedato |
|---|---|---|
| Ole Jørgen SmedsrudFødt 1960 | Styrets leder | 29.10.2026 |
| Knut Aleksander Matheson GresvigFødt 1982 | Varamedlem | 29.10.2026 |
| Henrik Børke NørstrudFødt 1982 | Styremedlem | 29.10.2026 |
| HENKA REVISJON ASSe rolleoppføringen | Revisor | 29.10.2026 |
| BAUTA REGNSKAP ASSe rolleoppføringen | Regnskapsfører | 29.10.2026 |
| Ove Kristen TufteFødt 1970 | Varamedlem | 29.10.2026 |
Kilde: Brønnøysundregistrene. Registrert rolle er ikke dokumentasjon på direkte kontaktinformasjon.
ÅRSDATERT EIERSKAP
Rapporterte aksjonærer.
Per 31.12.2025 · 5 av 5 tilgjengelige eierposter
| Aksjonær | Andel / aksjeklasse | Kildedato |
|---|---|---|
| SMEDSRUD DRIFT ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 56,34 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| FJELDBO HOLDING ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 17,21 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| GRESVIG INVEST ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 17,21 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| OTRA INVEST ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 6,16 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| LYNGSTAD INVESTSe eierpostenSe aksjepostene → | 3,08 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
- SMEDSRUD DRIFT ASOrdinære aksjer56,34 %
- FJELDBO HOLDING ASOrdinære aksjer17,21 %
- GRESVIG INVEST ASOrdinære aksjer17,21 %
- OTRA INVEST ASOrdinære aksjer6,16 %
- LYNGSTAD INVESTOrdinære aksjer3,08 %
Fast skala 0–100 %. Andeler er ikke normalisert. Ufylt del ligger utenfor vist sum.
Kilde: Skatteetaten. Eierandel er andel av aksjeantall, ikke nødvendigvis stemmerett eller kontroll. Personnavn gjelder separate kildeposter. Like navn er ikke automatisk samme person.
Tidligere rapporterte eierposter (10)
- 2024 · SMEDSRUD DRIFT AS · 56,34 %
- 2024 · FJELDBO HOLDING AS · 17,21 %
- 2024 · GRESVIG INVEST AS · 17,21 %
- 2024 · OTRA INVEST AS · 6,16 %
- 2024 · LYNGSTAD INVEST · 3,08 %
- 2023 · SMEDSRUD DRIFT AS · 56,34 %
- 2023 · FJELDBO HOLDING AS · 17,81 %
- 2023 · GRESVIG INVEST AS · 17,81 %
- 2023 · OTRA INVEST AS · 6,16 %
- 2023 · LYNGSTAD INVEST · 1,87 %
ÅRSDATERT EIERSKAP
Selskapets aksjeposter
Selskapets egne investeringer i andre virksomheter. Aksjonærene som eier selskapet vises under Eierskap.
Kilde og avgrensning
Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Alle ledd gjelder samme kildeår og kildesett. Videre kobling følger norske organisasjonsnumre; utenlandske identifikatorer kobles ikke automatisk. Beregnet andel er produktet av rapportert aksjeantall / totalaksjer i hvert ledd, ikke stemmerett, kontroll eller dagens aksjebok. Delvis kildedekning oppgis ved leddet; uavklart beregningsgrunnlag vises uten prosent.
Inntil 500 kildeposter undersøkes; visningen kan være avgrenset. Manglende treff beviser ikke at eierskap mangler.
ÅRSDATERT EIERSKAP
Indirekte eierskap
Utforsk dokumenterte eierveier gjennom selskaper. Hver vei og aksjeklasse vises separat; andelene summeres ikke.
Kilde og avgrensning
Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Alle ledd gjelder samme kildeår og kildesett. Videre kobling følger norske organisasjonsnumre; utenlandske identifikatorer kobles ikke automatisk. Beregnet andel er produktet av rapportert aksjeantall / totalaksjer i hvert ledd, ikke stemmerett, kontroll eller dagens aksjebok. Delvis kildedekning oppgis ved leddet; uavklart beregningsgrunnlag vises uten prosent.
Inntil fire eierledd, 32 selskapsoppslag og 250 kjeder undersøkes innen et kort tidsbudsjett. Dette er et avgrenset utvalg, ikke en rangering av de største 250. Sykluser stoppes. Manglende treff beviser ikke at eierskap mangler.
FORBINDELSER
Utforsk eierstrukturen.
Direkte, rapporterte eierposter vises først. Åpne kartet for å utforske videre.
Direkte eierposter uten interaktivt kart
Per 31.12.2025 · 5 av 5 tilgjengelige eierposter
| Aksjonær | Andel / aksjeklasse | Kildedato |
|---|---|---|
| SMEDSRUD DRIFT ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 56,34 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| FJELDBO HOLDING ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 17,21 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| GRESVIG INVEST ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 17,21 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| OTRA INVEST ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 6,16 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| LYNGSTAD INVESTSe eierpostenSe aksjepostene → | 3,08 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
Kilde: Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Årsdatert aksjeeierskap er ikke nødvendigvis dagens stemmerett eller konsernkontroll.
Åpne interaktivt kart for direkte eierposter
FORBINDELSER
Utforsk eierstrukturen.
Se eiere og åpne selskapsledd videre, med samme årgang i hele treet.
Trykk på en bedrift for å åpne eiere. Bruk i for detaljer.