Utforsk flere norske bedrifter →
BEDRIFTSKORT VIRKSOMHET
GUDVANGEN UTVIKLING AS
Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører
39,7 % EBIT-margin
ØKONOMI
Regnskap og nøkkeltall
Selskapsregnskap
Beløp i NOK
| Regnskapspost | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Valuta | NOK | NOK | NOK |
| Driftsinntekter | 20 331 702 | 15 437 231 | 10 685 916 |
| Driftsresultat | 8 062 087 | 4 565 367 | -46 166 |
| Årsresultat | 4 981 423 | 2 229 019 | -1 592 549 |
| Egenkapital | -14 616 599 | -19 598 022 | -21 827 041 |
| Sum eiendeler | 28 191 558 | 26 048 859 | 26 333 900 |
| EBIT-margin | 39,7 % | 29,6 % | -0,4 % |
Indikatorer: egenkapital / eiendeler og EBIT / driftsinntekter. Midtlinjen er 0 %, skala −100 til +100 %. Ingen kredittvurdering.
Vis utvikling i NOK
Trykk på årspunktene for eksakte beløp. Manglende år gir brudd. Regnskapstabellen over viser alle beløp.
Trykk på årspunktene for eksakte beløp. Manglende år gir brudd. Regnskapstabellen over viser alle beløp.
Kilder og omregningsgrunnlag
Selskap og konsern holdes atskilt. Samme historiske årskurs brukes på resultat og balanse. Manglende verdier vises som «—». Faktiske nullverdier beholdes.
- 2024 · NOK · original-NOK · kildeversjon 4d7e61a76a99
- 2023 · NOK · original-NOK · kildeversjon bc4290fcfe00
- 2022 · NOK · original-NOK · kildeversjon 2d366501340b
Utvid for flere regnskapsposter. Vi viser poster med opplysninger i minst ett år. «—» betyr at en verdi mangler for det enkelte året.
Resultatregnskap3 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | |||
| Sum driftsinntekter | 20 331 702 | 15 437 231 | 10 685 916 |
| Driftsresultat | |||
| Driftsresultat (EBIT) | 8 062 087 | 4 565 367 | -46 166 |
| Resultat og skatt | |||
| Årsresultat | 4 981 423 | 2 229 019 | -1 592 549 |
Balanseregnskap2 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Omløpsmidler | |||
| Sum eiendeler | 28 191 558 | 26 048 859 | 26 333 900 |
| Egenkapital | |||
| Sum egenkapital | -14 616 599 | -19 598 022 | -21 827 041 |
LederlønnIkke tilgjengelig
Ingen opplysninger i det tilgjengelige regnskapsgrunnlaget.
REGISTEROPPLYSNINGER
Virksomheten i korte trekk
- Bransje
- 79.121 · Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører
- Registrert adresse
- 5747 GUDVANGEN
- Stiftet
- 17.11.2014
- Enhetstype
- Hovedenhet
ADRESSE OG EIENDOM
Eiendomsinformasjon
5747 GUDVANGEN
Bedrifter på samme adresse
Tilgjengelige bedriftskort
Om adressekoblingen
Samme registrerte gateadresse, postnummer og kommune. Det dokumenterer ikke eierskap, leieforhold eller hvem som bruker bygget. Adressekoblingen identifiserer ikke en bestemt seksjon eller boenhet. Åpne opplysninger viser ikke hjemmelshavere, salgsdato, tomteareal eller en full bygningsoversikt.
REGISTRERTE ROLLER
Menneskene og virksomhetene bak.
Kilde: Brønnøysundregistrene. Registrert rolle er ikke dokumentasjon på direkte kontaktinformasjon.
ÅRSDATERT EIERSKAP
Rapporterte aksjonærer.
Per 31.12.2025 · 10 av 21 tilgjengelige eierposter
- GUDVANGEN HOTELLDRIFT ASOrdinære aksjer29,60 %
- FTW ASOrdinære aksjer20,02 %
- FJALLARR OLAVSSON STALHEIMOrdinære aksjer14,22 %
- TORILL ANNE HAUG HYLLANDOrdinære aksjer9,29 %
- ANORTHOSITE GROUP ASOrdinære aksjer5,80 %
- Øvrige / ikke viste poster21,07 %
Fast skala 0–100 %. Andeler er ikke normalisert. Ufylt del ligger utenfor vist sum.
Kilde: Skatteetaten. Eierandel er andel av aksjeantall, ikke nødvendigvis stemmerett eller kontroll. Personnavn gjelder separate kildeposter. Like navn er ikke automatisk samme person.
Tidligere rapporterte eierposter (42)
- 2024 · GUDVANGEN HOTELLDRIFT AS · 29,60 %
- 2024 · FTW AS · 20,02 %
- 2024 · FJALLARR OLAVSSON STALHEIM · 14,22 %
- 2024 · TORILL ANNE HAUG HYLLAND · 9,29 %
- 2024 · GUDVANGEN STEIN AS · 5,80 %
- 2024 · TOR EIRIK STALHEIM · 4,06 %
- 2024 · L HYLLANDS EFTF AS · 3,77 %
- 2024 · GJERTRUD TERESIA SOFI HEMRE · 2,90 %
- 2024 · SIRI LARSEN RAMSØY · 2,90 %
- 2024 · LENE HAGEN · 2,32 %
- 2024 · RANDI LARSEN FLAGET · 1,74 %
- 2024 · NORUN ANNY LARSEN · 1,16 %
- 2024 · ROAR HYLLAND · 0,58 %
- 2024 · HELGE KARLSEN · 0,35 %
- 2024 · ANNE LISE RAMSØY · 0,29 %
- 2024 · FRODE AAS TUFTE · 0,29 %
- 2024 · SVEIN TUFTE · 0,29 %
- 2024 · VIGDIS HANSEN · 0,17 %
- 2024 · BJØRN SKARET · 0,12 %
- 2024 · INGER FJELLKLEIV · 0,06 %
- 2024 · OLAV STYVE · 0,06 %
- 2023 · GUDVANGEN HOTELLDRIFT AS · 29,60 %
- 2023 · FTW AS · 20,02 %
- 2023 · FJALLARR OLAVSSON STALHEIM · 14,22 %
- 2023 · TORILL ANNE HAUG HYLLAND · 9,29 %
- 2023 · GUDVANGEN STEIN AS · 5,80 %
- 2023 · TOR EIRIK STALHEIM · 4,06 %
- 2023 · L HYLLANDS EFTF AS · 3,77 %
- 2023 · GJERTRUD TERESIA SOFI HEMRE · 2,90 %
- 2023 · SIRI LARSEN RAMSØY · 2,90 %
- 2023 · LENE HAGEN · 2,32 %
- 2023 · RANDI LARSEN FLAGET · 1,74 %
- 2023 · NORUN ANNY LARSEN · 1,16 %
- 2023 · ROAR HYLLAND · 0,58 %
- 2023 · HELGE KARLSEN · 0,35 %
- 2023 · ANNE LISE RAMSØY · 0,29 %
- 2023 · FRODE AAS TUFTE · 0,29 %
- 2023 · SVEIN TUFTE · 0,29 %
- 2023 · VIGDIS HANSEN · 0,17 %
- 2023 · BJØRN SKARET · 0,12 %
- 2023 · INGER FJELLKLEIV · 0,06 %
- 2023 · OLAV STYVE · 0,06 %
ÅRSDATERT EIERSKAP
Selskapets aksjeposter
Selskapets egne investeringer i andre virksomheter. Aksjonærene som eier selskapet vises under Eierskap.
Kilde og avgrensning
Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Alle ledd gjelder samme kildeår og kildesett. Videre kobling følger norske organisasjonsnumre; utenlandske identifikatorer kobles ikke automatisk. Beregnet andel er produktet av rapportert aksjeantall / totalaksjer i hvert ledd, ikke stemmerett, kontroll eller dagens aksjebok. Delvis kildedekning oppgis ved leddet; uavklart beregningsgrunnlag vises uten prosent.
Inntil 500 kildeposter undersøkes; visningen kan være avgrenset. Manglende treff beviser ikke at eierskap mangler.
ÅRSDATERT EIERSKAP
Indirekte eierskap
Utforsk dokumenterte eierveier gjennom selskaper. Hver vei og aksjeklasse vises separat; andelene summeres ikke.
Kilde og avgrensning
Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Alle ledd gjelder samme kildeår og kildesett. Videre kobling følger norske organisasjonsnumre; utenlandske identifikatorer kobles ikke automatisk. Beregnet andel er produktet av rapportert aksjeantall / totalaksjer i hvert ledd, ikke stemmerett, kontroll eller dagens aksjebok. Delvis kildedekning oppgis ved leddet; uavklart beregningsgrunnlag vises uten prosent.
Inntil fire eierledd, 32 selskapsoppslag og 250 kjeder undersøkes innen et kort tidsbudsjett. Dette er et avgrenset utvalg, ikke en rangering av de største 250. Sykluser stoppes. Manglende treff beviser ikke at eierskap mangler.
FORBINDELSER
Utforsk eierstrukturen.
Direkte, rapporterte eierposter vises først. Åpne kartet for å utforske videre.
Direkte eierposter uten interaktivt kart
Per 31.12.2025 · 10 av 21 tilgjengelige eierposter
Kilde: Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Årsdatert aksjeeierskap er ikke nødvendigvis dagens stemmerett eller konsernkontroll.
Åpne interaktivt kart for direkte eierposter
FORBINDELSER
Utforsk eierstrukturen.
Se eiere og åpne selskapsledd videre, med samme årgang i hele treet.
Trykk på en bedrift for å åpne eiere. Bruk i for detaljer.