Utforsk flere norske bedrifter →
BEDRIFTSKORT VIRKSOMHET
ETM4U AS
Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr
16,6 % EBIT-margin
ØKONOMI
Regnskap og nøkkeltall
Selskapsregnskap
Beløp i NOK
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Valuta | NOK | NOK | NOK |
| Driftsinntekter | 41 296 349 | 37 267 269 | 28 977 391 |
| Driftsresultat | 6 848 428 | 6 427 714 | 2 979 554 |
| Årsresultat | 5 424 629 | 5 049 436 | 2 351 370 |
| Egenkapital | 2 310 812 | 5 586 183 | 4 236 747 |
| Sum eiendeler | 14 755 693 | 12 471 110 | 8 534 984 |
| EBIT-margin | 16,6 % | 17,2 % | 10,3 % |
Indikatorer: egenkapital / eiendeler og EBIT / driftsinntekter. Midtlinjen er 0 %, skala −100 til +100 %. Ingen kredittvurdering.
Vis utvikling i NOK
Trykk på årspunktene for eksakte beløp. Manglende år gir brudd. Regnskapstabellen over viser alle beløp.
Trykk på årspunktene for eksakte beløp. Manglende år gir brudd. Regnskapstabellen over viser alle beløp.
Kilder og omregningsgrunnlag
Selskap og konsern holdes atskilt. Samme historiske årskurs brukes på resultat og balanse. Manglende verdier vises som «—». Faktiske nullverdier beholdes.
- 2025 · NOK · original-NOK · kildeversjon 2a2010cb3454
- 2024 · NOK · original-NOK · kildeversjon 0af4dc325842
- 2023 · NOK · original-NOK · kildeversjon 11e032fc247f
Utvid for flere regnskapsposter. Vi viser poster med opplysninger i minst ett år. «—» betyr at en verdi mangler for det enkelte året.
Resultatregnskap3 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | |||
| Sum driftsinntekter | 41 296 349 | 37 267 269 | 28 977 391 |
| Driftsresultat | |||
| Driftsresultat (EBIT) | 6 848 428 | 6 427 714 | 2 979 554 |
| Resultat og skatt | |||
| Årsresultat | 5 424 629 | 5 049 436 | 2 351 370 |
Balanseregnskap2 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omløpsmidler | |||
| Sum eiendeler | 14 755 693 | 12 471 110 | 8 534 984 |
| Egenkapital | |||
| Sum egenkapital | 2 310 812 | 5 586 183 | 4 236 747 |
LederlønnIkke tilgjengelig
Ingen opplysninger i det tilgjengelige regnskapsgrunnlaget.
REGISTEROPPLYSNINGER
Virksomheten i korte trekk
- Bransje
- 46.500 · Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr
- Registrert adresse
- Sofiemyrveien 4, 1412 SOFIEMYR
- Stiftet
- 17.08.2016
- Enhetstype
- Hovedenhet
ADRESSE OG EIENDOM
Eiendomsinformasjon
Sofiemyrveien 4, 1412 SOFIEMYR
Bedrifter på samme adresse
Tilgjengelige bedriftskort
Om adressekoblingen
Samme registrerte gateadresse, postnummer og kommune. Det dokumenterer ikke eierskap, leieforhold eller hvem som bruker bygget. Adressekoblingen identifiserer ikke en bestemt seksjon eller boenhet. Åpne opplysninger viser ikke hjemmelshavere, salgsdato, tomteareal eller en full bygningsoversikt.
REGISTRERTE ROLLER
Menneskene og virksomhetene bak.
| Navn | Rolle | Kildedato |
|---|---|---|
| Håvar MenkenFødt 1970 | Styremedlem | 17.10.2026 |
| SKYA REGNSKAP ASSe rolleoppføringen | Regnskapsfører | 17.10.2026 |
| Petter SagbergFødt 1969 | Styrets leder | 17.10.2026 |
| NORDSTRAND REVISJON ASSe rolleoppføringen | Revisor | 17.10.2026 |
| Børge Espolin JohnsonFødt 1967 | Daglig leder | 17.10.2026 |
| Børge Espolin JohnsonFødt 1967 | Styremedlem | 17.10.2026 |
Kilde: Brønnøysundregistrene. Registrert rolle er ikke dokumentasjon på direkte kontaktinformasjon.
ÅRSDATERT EIERSKAP
Rapporterte aksjonærer.
Per 31.12.2025 · 5 av 5 tilgjengelige eierposter
| Aksjonær | Andel / aksjeklasse | Kildedato |
|---|---|---|
| HABO HOLDING ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 36,00 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| BØRGE ESPOLIN JOHNSONFødt 1967 · VINTERBRO | 26,49 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| HÅVAR MENKENFødt 1970 · HAKADAL | 20,59 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| ESPOTECH ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 9,51 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| MENKEN INVEST ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 7,41 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
- HABO HOLDING ASOrdinære aksjer36,00 %
- BØRGE ESPOLIN JOHNSONOrdinære aksjer26,49 %
- HÅVAR MENKENOrdinære aksjer20,59 %
- ESPOTECH ASOrdinære aksjer9,51 %
- MENKEN INVEST ASOrdinære aksjer7,41 %
Fast skala 0–100 %. Andeler er ikke normalisert. Ufylt del ligger utenfor vist sum.
Kilde: Skatteetaten. Eierandel er andel av aksjeantall, ikke nødvendigvis stemmerett eller kontroll. Personnavn gjelder separate kildeposter. Like navn er ikke automatisk samme person.
Tidligere rapporterte eierposter (10)
- 2024 · HABO HOLDING AS · 36,00 %
- 2024 · BØRGE ESPOLIN JOHNSON · 26,49 %
- 2024 · HÅVAR MENKEN · 20,59 %
- 2024 · ESPOTECH AS · 9,51 %
- 2024 · MENKEN INVEST AS · 7,41 %
- 2023 · HABO HOLDING AS · 36,00 %
- 2023 · BØRGE ESPOLIN JOHNSON · 26,49 %
- 2023 · HÅVAR MENKEN · 20,59 %
- 2023 · ESPOTECH AS · 9,51 %
- 2023 · MENKEN INVEST AS · 7,41 %
ÅRSDATERT EIERSKAP
Selskapets aksjeposter
Selskapets egne investeringer i andre virksomheter. Aksjonærene som eier selskapet vises under Eierskap.
Kilde og avgrensning
Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Alle ledd gjelder samme kildeår og kildesett. Videre kobling følger norske organisasjonsnumre; utenlandske identifikatorer kobles ikke automatisk. Beregnet andel er produktet av rapportert aksjeantall / totalaksjer i hvert ledd, ikke stemmerett, kontroll eller dagens aksjebok. Delvis kildedekning oppgis ved leddet; uavklart beregningsgrunnlag vises uten prosent.
Inntil 500 kildeposter undersøkes; visningen kan være avgrenset. Manglende treff beviser ikke at eierskap mangler.
ÅRSDATERT EIERSKAP
Indirekte eierskap
Utforsk dokumenterte eierveier gjennom selskaper. Hver vei og aksjeklasse vises separat; andelene summeres ikke.
Kilde og avgrensning
Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Alle ledd gjelder samme kildeår og kildesett. Videre kobling følger norske organisasjonsnumre; utenlandske identifikatorer kobles ikke automatisk. Beregnet andel er produktet av rapportert aksjeantall / totalaksjer i hvert ledd, ikke stemmerett, kontroll eller dagens aksjebok. Delvis kildedekning oppgis ved leddet; uavklart beregningsgrunnlag vises uten prosent.
Inntil fire eierledd, 32 selskapsoppslag og 250 kjeder undersøkes innen et kort tidsbudsjett. Dette er et avgrenset utvalg, ikke en rangering av de største 250. Sykluser stoppes. Manglende treff beviser ikke at eierskap mangler.
FORBINDELSER
Utforsk eierstrukturen.
Direkte, rapporterte eierposter vises først. Åpne kartet for å utforske videre.
Direkte eierposter uten interaktivt kart
Per 31.12.2025 · 5 av 5 tilgjengelige eierposter
| Aksjonær | Andel / aksjeklasse | Kildedato |
|---|---|---|
| HABO HOLDING ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 36,00 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| BØRGE ESPOLIN JOHNSONFødt 1967 · VINTERBRO | 26,49 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| HÅVAR MENKENFødt 1970 · HAKADAL | 20,59 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| ESPOTECH ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 9,51 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| MENKEN INVEST ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 7,41 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
Kilde: Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Årsdatert aksjeeierskap er ikke nødvendigvis dagens stemmerett eller konsernkontroll.
Åpne interaktivt kart for direkte eierposter
FORBINDELSER
Utforsk eierstrukturen.
Se eiere og åpne selskapsledd videre, med samme årgang i hele treet.
Trykk på en bedrift for å åpne eiere. Bruk i for detaljer.