Utforsk flere norske bedrifter →
BEDRIFTSKORT VIRKSOMHET
SPORBARHET AS
Tjenester tilknyttet fiske, fangst og akvakultur
-29,3 % EBIT-margin
ØKONOMI
Regnskap og nøkkeltall
Selskapsregnskap
Beløp i NOK
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Valuta | NOK | NOK | NOK |
| Driftsinntekter | 6 890 112 | 20 994 015 | 21 493 906 |
| Driftsresultat | -2 015 997 | -318 758 | 1 132 122 |
| Årsresultat | -1 975 131 | -308 611 | 1 155 561 |
| Egenkapital | 8 719 248 | 10 694 379 | 11 002 991 |
| Sum eiendeler | 9 720 266 | 20 507 558 | 18 622 831 |
| EBIT-margin | -29,3 % | -1,5 % | 5,3 % |
Indikatorer: egenkapital / eiendeler og EBIT / driftsinntekter. Midtlinjen er 0 %, skala −100 til +100 %. Ingen kredittvurdering.
Vis utvikling i NOK
Trykk på årspunktene for eksakte beløp. Manglende år gir brudd. Regnskapstabellen over viser alle beløp.
Trykk på årspunktene for eksakte beløp. Manglende år gir brudd. Regnskapstabellen over viser alle beløp.
Kilder og omregningsgrunnlag
Selskap og konsern holdes atskilt. Samme historiske årskurs brukes på resultat og balanse. Manglende verdier vises som «—». Faktiske nullverdier beholdes.
- 2025 · NOK · original-NOK · kildeversjon 7b1599ec636f
- 2024 · NOK · original-NOK · kildeversjon 662c933ba893
- 2023 · NOK · original-NOK · kildeversjon 8ec036859076
Utvid for flere regnskapsposter. Vi viser poster med opplysninger i minst ett år. «—» betyr at en verdi mangler for det enkelte året.
Resultatregnskap3 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | |||
| Sum driftsinntekter | 6 890 112 | 20 994 015 | 21 493 906 |
| Driftsresultat | |||
| Driftsresultat (EBIT) | -2 015 997 | -318 758 | 1 132 122 |
| Resultat og skatt | |||
| Årsresultat | -1 975 131 | -308 611 | 1 155 561 |
Balanseregnskap2 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omløpsmidler | |||
| Sum eiendeler | 9 720 266 | 20 507 558 | 18 622 831 |
| Egenkapital | |||
| Sum egenkapital | 8 719 248 | 10 694 379 | 11 002 991 |
LederlønnIkke tilgjengelig
Ingen opplysninger i det tilgjengelige regnskapsgrunnlaget.
REGISTEROPPLYSNINGER
Virksomheten i korte trekk
- Bransje
- 03.300 · Tjenester tilknyttet fiske, fangst og akvakultur
- Registrert adresse
- Tollboden, Brattørkaia 13B, 7010 TRONDHEIM
- Stiftet
- 01.03.2019
- Enhetstype
- Hovedenhet
ADRESSE OG EIENDOM
Eiendomsinformasjon
Tollboden, Brattørkaia 13B, 7010 TRONDHEIM
Bedrifter på samme adresse
Tilgjengelige bedriftskort
Om adressekoblingen
Samme registrerte gateadresse, postnummer og kommune. Det dokumenterer ikke eierskap, leieforhold eller hvem som bruker bygget. Adressekoblingen identifiserer ikke en bestemt seksjon eller boenhet. Åpne opplysninger viser ikke hjemmelshavere, salgsdato, tomteareal eller en full bygningsoversikt.
REGISTRERTE ROLLER
Menneskene og virksomhetene bak.
| Navn | Rolle | Kildedato |
|---|---|---|
| TELL NORGE ASSe rolleoppføringen | Revisor | 17.10.2026 |
| ENORA ASSe rolleoppføringen | Regnskapsfører | 17.10.2026 |
| Snorre JonassenFødt 1977 | Styremedlem | 17.10.2026 |
| Alf Jostein SkjærvikFødt 1964 | Styremedlem | 17.10.2026 |
| Ida Miriam Espolin JohnsonFødt 1964 | Styrets leder | 17.10.2026 |
| Helge KlunglandFødt 1963 | Daglig leder | 17.10.2026 |
Kilde: Brønnøysundregistrene. Registrert rolle er ikke dokumentasjon på direkte kontaktinformasjon.
ÅRSDATERT EIERSKAP
Rapporterte aksjonærer.
Per 31.12.2025 · 4 av 4 tilgjengelige eierposter
| Aksjonær | Andel / aksjeklasse | Kildedato |
|---|---|---|
| MOWI HOLDING ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 43,40 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| LERØY SEAFOOD GROUP ASASe eierpostenSe aksjepostene → | 27,20 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| SALMAR FARMING ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 19,40 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| CERMAQ NORWAY ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 10,00 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
- MOWI HOLDING ASOrdinære aksjer43,40 %
- LERØY SEAFOOD GROUP ASAOrdinære aksjer27,20 %
- SALMAR FARMING ASOrdinære aksjer19,40 %
- CERMAQ NORWAY ASOrdinære aksjer10,00 %
Fast skala 0–100 %. Andeler er ikke normalisert. Ufylt del ligger utenfor vist sum.
Kilde: Skatteetaten. Eierandel er andel av aksjeantall, ikke nødvendigvis stemmerett eller kontroll. Personnavn gjelder separate kildeposter. Like navn er ikke automatisk samme person.
Tidligere rapporterte eierposter (8)
- 2024 · MOWI HOLDING AS · 43,40 %
- 2024 · LERØY SEAFOOD GROUP ASA · 27,20 %
- 2024 · SALMAR FARMING AS · 19,40 %
- 2024 · CERMAQ NORWAY AS · 10,00 %
- 2023 · MOWI HOLDING AS · 43,40 %
- 2023 · LERØY SEAFOOD GROUP ASA · 27,20 %
- 2023 · SALMAR FARMING AS · 19,40 %
- 2023 · CERMAQ NORWAY AS · 10,00 %
ÅRSDATERT EIERSKAP
Selskapets aksjeposter
Selskapets egne investeringer i andre virksomheter. Aksjonærene som eier selskapet vises under Eierskap.
Kilde og avgrensning
Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Alle ledd gjelder samme kildeår og kildesett. Videre kobling følger norske organisasjonsnumre; utenlandske identifikatorer kobles ikke automatisk. Beregnet andel er produktet av rapportert aksjeantall / totalaksjer i hvert ledd, ikke stemmerett, kontroll eller dagens aksjebok. Delvis kildedekning oppgis ved leddet; uavklart beregningsgrunnlag vises uten prosent.
Inntil 500 kildeposter undersøkes; visningen kan være avgrenset. Manglende treff beviser ikke at eierskap mangler.
ÅRSDATERT EIERSKAP
Indirekte eierskap
Utforsk dokumenterte eierveier gjennom selskaper. Hver vei og aksjeklasse vises separat; andelene summeres ikke.
Kilde og avgrensning
Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Alle ledd gjelder samme kildeår og kildesett. Videre kobling følger norske organisasjonsnumre; utenlandske identifikatorer kobles ikke automatisk. Beregnet andel er produktet av rapportert aksjeantall / totalaksjer i hvert ledd, ikke stemmerett, kontroll eller dagens aksjebok. Delvis kildedekning oppgis ved leddet; uavklart beregningsgrunnlag vises uten prosent.
Inntil fire eierledd, 32 selskapsoppslag og 250 kjeder undersøkes innen et kort tidsbudsjett. Dette er et avgrenset utvalg, ikke en rangering av de største 250. Sykluser stoppes. Manglende treff beviser ikke at eierskap mangler.
FORBINDELSER
Utforsk eierstrukturen.
Direkte, rapporterte eierposter vises først. Åpne kartet for å utforske videre.
Direkte eierposter uten interaktivt kart
Per 31.12.2025 · 4 av 4 tilgjengelige eierposter
| Aksjonær | Andel / aksjeklasse | Kildedato |
|---|---|---|
| MOWI HOLDING ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 43,40 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| LERØY SEAFOOD GROUP ASASe eierpostenSe aksjepostene → | 27,20 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| SALMAR FARMING ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 19,40 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| CERMAQ NORWAY ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 10,00 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
Kilde: Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Årsdatert aksjeeierskap er ikke nødvendigvis dagens stemmerett eller konsernkontroll.
Åpne interaktivt kart for direkte eierposter
FORBINDELSER
Utforsk eierstrukturen.
Se eiere og åpne selskapsledd videre, med samme årgang i hele treet.
Trykk på en bedrift for å åpne eiere. Bruk i for detaljer.