Utforsk flere norske bedrifter →
BEDRIFTSKORT VIRKSOMHET
IMS GROUP AS
Produksjon av dører og vinduer av metall
6,1 % EBIT-margin
ØKONOMI
Regnskap og nøkkeltall
Selskapsregnskap
Beløp i NOK
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Valuta | NOK | NOK | NOK |
| Driftsinntekter | 35 420 000 | 33 400 000 | 20 222 000 |
| Driftsresultat | 2 150 000 | -1 399 000 | -1 345 000 |
| Årsresultat | 51 313 000 | 100 393 000 | 41 295 000 |
| Egenkapital | 309 278 000 | 287 964 000 | 226 984 000 |
| Sum eiendeler | 530 837 000 | 537 148 000 | 328 656 000 |
| EBIT-margin | 6,1 % | -4,2 % | -6,7 % |
Indikatorer: egenkapital / eiendeler og EBIT / driftsinntekter. Midtlinjen er 0 %, skala −100 til +100 %. Ingen kredittvurdering.
Vis utvikling i NOK
Trykk på årspunktene for eksakte beløp. Manglende år gir brudd. Regnskapstabellen over viser alle beløp.
Trykk på årspunktene for eksakte beløp. Manglende år gir brudd. Regnskapstabellen over viser alle beløp.
Kilder og omregningsgrunnlag
Selskap og konsern holdes atskilt. Samme historiske årskurs brukes på resultat og balanse. Manglende verdier vises som «—». Faktiske nullverdier beholdes.
- 2025 · NOK · original-NOK · kildeversjon 12da83b5dad3
- 2024 · NOK · original-NOK · kildeversjon 080ac515d2eb
- 2023 · NOK · original-NOK · kildeversjon 7d2feb72e3a8
Utvid for flere regnskapsposter. Vi viser poster med opplysninger i minst ett år. «—» betyr at en verdi mangler for det enkelte året.
Resultatregnskap3 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | |||
| Sum driftsinntekter | 35 420 000 | 33 400 000 | 20 222 000 |
| Driftsresultat | |||
| Driftsresultat (EBIT) | 2 150 000 | -1 399 000 | -1 345 000 |
| Resultat og skatt | |||
| Årsresultat | 51 313 000 | 100 393 000 | 41 295 000 |
Balanseregnskap2 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omløpsmidler | |||
| Sum eiendeler | 530 837 000 | 537 148 000 | 328 656 000 |
| Egenkapital | |||
| Sum egenkapital | 309 278 000 | 287 964 000 | 226 984 000 |
LederlønnIkke tilgjengelig
Ingen opplysninger i det tilgjengelige regnskapsgrunnlaget.
Konsernregnskap
Beløp i NOK
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Valuta | NOK | NOK | NOK |
| Driftsinntekter | 1 358 124 000 | 1 170 661 000 | 933 879 000 |
| Driftsresultat | 113 994 000 | 147 491 000 | 98 799 000 |
| Årsresultat | 67 876 000 | 113 924 000 | 69 374 000 |
| Egenkapital | 497 291 000 | 469 495 000 | 374 486 000 |
| Sum eiendeler | 1 140 567 000 | 1 142 722 000 | 886 878 000 |
| EBIT-margin | 8,4 % | 12,6 % | 10,6 % |
Indikatorer: egenkapital / eiendeler og EBIT / driftsinntekter. Midtlinjen er 0 %, skala −100 til +100 %. Ingen kredittvurdering.
Vis utvikling i NOK
Trykk på årspunktene for eksakte beløp. Manglende år gir brudd. Regnskapstabellen over viser alle beløp.
Trykk på årspunktene for eksakte beløp. Manglende år gir brudd. Regnskapstabellen over viser alle beløp.
Kilder og omregningsgrunnlag
Selskap og konsern holdes atskilt. Samme historiske årskurs brukes på resultat og balanse. Manglende verdier vises som «—». Faktiske nullverdier beholdes.
- 2025 · NOK · original-NOK · kildeversjon def94b110299
- 2024 · NOK · original-NOK · kildeversjon 7f74360d137f
- 2023 · NOK · original-NOK · kildeversjon f4527cd0b462
Utvid for flere regnskapsposter. Vi viser poster med opplysninger i minst ett år. «—» betyr at en verdi mangler for det enkelte året.
Resultatregnskap3 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | |||
| Sum driftsinntekter | 1 358 124 000 | 1 170 661 000 | 933 879 000 |
| Driftsresultat | |||
| Driftsresultat (EBIT) | 113 994 000 | 147 491 000 | 98 799 000 |
| Resultat og skatt | |||
| Årsresultat | 67 876 000 | 113 924 000 | 69 374 000 |
Balanseregnskap2 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omløpsmidler | |||
| Sum eiendeler | 1 140 567 000 | 1 142 722 000 | 886 878 000 |
| Egenkapital | |||
| Sum egenkapital | 497 291 000 | 469 495 000 | 374 486 000 |
LederlønnIkke tilgjengelig
Ingen opplysninger i det tilgjengelige regnskapsgrunnlaget.
REGISTEROPPLYSNINGER
Virksomheten i korte trekk
- Bransje
- 25.120 · Produksjon av dører og vinduer av metall
- Registrert adresse
- Molandsveien 4, 4994 AKLAND
- Stiftet
- 09.07.1982
- Enhetstype
- Hovedenhet
ADRESSE OG EIENDOM
Eiendomsinformasjon
Molandsveien 4, 4994 AKLAND
Bedrifter på samme adresse
Tilgjengelige bedriftskort
Om adressekoblingen
Samme registrerte gateadresse, postnummer og kommune. Det dokumenterer ikke eierskap, leieforhold eller hvem som bruker bygget. Adressekoblingen identifiserer ikke en bestemt seksjon eller boenhet. Åpne opplysninger viser ikke hjemmelshavere, salgsdato, tomteareal eller en full bygningsoversikt.
REGISTRERTE ROLLER
Menneskene og virksomhetene bak.
| Navn | Rolle | Kildedato |
|---|---|---|
| Roland NilsenFødt 1974 | Styrets leder | 19.10.2026 |
| CEDRA NORGE ASSe rolleoppføringen | Revisor | 19.10.2026 |
| Roy LangsethFødt 1971 | Daglig leder | 19.10.2026 |
| Øyvind NilsenFødt 1979 | Styremedlem | 19.10.2026 |
Kilde: Brønnøysundregistrene. Registrert rolle er ikke dokumentasjon på direkte kontaktinformasjon.
ÅRSDATERT EIERSKAP
Rapporterte aksjonærer.
Per 31.12.2025 · 5 av 5 tilgjengelige eierposter
| Aksjonær | Andel / aksjeklasse | Kildedato |
|---|---|---|
| BSE21 ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 10,37 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| FINISHER ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 10,37 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| OCEANVAULT INVEST ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 10,37 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| SFIS ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 10,37 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| LANGSETH INVEST ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 8,57 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
- BSE21 ASOrdinære aksjer10,37 %
- FINISHER ASOrdinære aksjer10,37 %
- OCEANVAULT INVEST ASOrdinære aksjer10,37 %
- SFIS ASOrdinære aksjer10,37 %
- LANGSETH INVEST ASOrdinære aksjer8,57 %
- Øvrige / ikke viste poster49,97 %
Fast skala 0–100 %. Andeler er ikke normalisert. Ufylt del ligger utenfor vist sum.
Kilde: Skatteetaten. Eierandel er andel av aksjeantall, ikke nødvendigvis stemmerett eller kontroll. Personnavn gjelder separate kildeposter. Like navn er ikke automatisk samme person.
Tidligere rapporterte eierposter (14)
- 2024 · BAARD NILSEN · 10,00 %
- 2024 · KRISTOFFER NILSEN · 10,00 %
- 2024 · ROLAND NILSEN · 10,00 %
- 2024 · ØYVIND NILSEN · 10,00 %
- 2024 · LANGSETH INVEST AS · 7,27 %
- 2024 · IMS GROUP AS · 3,53 %
- 2024 · ROY LANGSETH · 1,00 %
- 2023 · BAARD NILSEN · 10,00 %
- 2023 · KRISTOFFER NILSEN · 10,00 %
- 2023 · ROLAND NILSEN · 10,00 %
- 2023 · ØYVIND NILSEN · 10,00 %
- 2023 · LANGSETH INVEST AS · 7,27 %
- 2023 · IMS GROUP AS · 3,53 %
- 2023 · ROY LANGSETH · 1,00 %
ÅRSDATERT EIERSKAP
Selskapets aksjeposter
Selskapets egne investeringer i andre virksomheter. Aksjonærene som eier selskapet vises under Eierskap.
Kilde og avgrensning
Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Alle ledd gjelder samme kildeår og kildesett. Videre kobling følger norske organisasjonsnumre; utenlandske identifikatorer kobles ikke automatisk. Beregnet andel er produktet av rapportert aksjeantall / totalaksjer i hvert ledd, ikke stemmerett, kontroll eller dagens aksjebok. Delvis kildedekning oppgis ved leddet; uavklart beregningsgrunnlag vises uten prosent.
Inntil 500 kildeposter undersøkes; visningen kan være avgrenset. Manglende treff beviser ikke at eierskap mangler.
ÅRSDATERT EIERSKAP
Indirekte eierskap
Utforsk dokumenterte eierveier gjennom selskaper. Hver vei og aksjeklasse vises separat; andelene summeres ikke.
Kilde og avgrensning
Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Alle ledd gjelder samme kildeår og kildesett. Videre kobling følger norske organisasjonsnumre; utenlandske identifikatorer kobles ikke automatisk. Beregnet andel er produktet av rapportert aksjeantall / totalaksjer i hvert ledd, ikke stemmerett, kontroll eller dagens aksjebok. Delvis kildedekning oppgis ved leddet; uavklart beregningsgrunnlag vises uten prosent.
Inntil fire eierledd, 32 selskapsoppslag og 250 kjeder undersøkes innen et kort tidsbudsjett. Dette er et avgrenset utvalg, ikke en rangering av de største 250. Sykluser stoppes. Manglende treff beviser ikke at eierskap mangler.
FORBINDELSER
Utforsk eierstrukturen.
Direkte, rapporterte eierposter vises først. Åpne kartet for å utforske videre.
Direkte eierposter uten interaktivt kart
Per 31.12.2025 · 5 av 5 tilgjengelige eierposter
| Aksjonær | Andel / aksjeklasse | Kildedato |
|---|---|---|
| BSE21 ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 10,37 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| FINISHER ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 10,37 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| OCEANVAULT INVEST ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 10,37 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| SFIS ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 10,37 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| LANGSETH INVEST ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 8,57 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
Kilde: Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Årsdatert aksjeeierskap er ikke nødvendigvis dagens stemmerett eller konsernkontroll.
Åpne interaktivt kart for direkte eierposter
FORBINDELSER
Utforsk eierstrukturen.
Se eiere og åpne selskapsledd videre, med samme årgang i hele treet.
Trykk på en bedrift for å åpne eiere. Bruk i for detaljer.