Utforsk flere norske bedrifter →
BEDRIFTSKORT VIRKSOMHET
COBUILDER AS
Utgivelse av annen programvare
-1,5 % EBIT-margin
ØKONOMI
Regnskap og nøkkeltall
Selskapsregnskap
Beløp i NOK
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Valuta | NOK | NOK | NOK |
| Driftsinntekter | 118 264 430 | 100 557 350 | 85 975 663 |
| Driftsresultat | -1 824 790 | -10 667 886 | -15 021 626 |
| Årsresultat | 1 723 633 | -5 297 996 | -10 619 080 |
| Egenkapital | 5 286 103 | 3 562 470 | 8 860 466 |
| Sum eiendeler | 95 932 287 | 82 336 251 | 74 748 144 |
| EBIT-margin | -1,5 % | -10,6 % | -17,5 % |
Indikatorer: egenkapital / eiendeler og EBIT / driftsinntekter. Midtlinjen er 0 %, skala −100 til +100 %. Ingen kredittvurdering.
Vis utvikling i NOK
Trykk på årspunktene for eksakte beløp. Manglende år gir brudd. Regnskapstabellen over viser alle beløp.
Trykk på årspunktene for eksakte beløp. Manglende år gir brudd. Regnskapstabellen over viser alle beløp.
Kilder og omregningsgrunnlag
Selskap og konsern holdes atskilt. Samme historiske årskurs brukes på resultat og balanse. Manglende verdier vises som «—». Faktiske nullverdier beholdes.
- 2025 · NOK · original-NOK · kildeversjon 83f2cd274c40
- 2024 · NOK · original-NOK · kildeversjon d3eefd22eac7
- 2023 · NOK · original-NOK · kildeversjon 8176ca99d37b
Utvid for flere regnskapsposter. Vi viser poster med opplysninger i minst ett år. «—» betyr at en verdi mangler for det enkelte året.
Resultatregnskap3 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | |||
| Sum driftsinntekter | 118 264 430 | 100 557 350 | 85 975 663 |
| Driftsresultat | |||
| Driftsresultat (EBIT) | -1 824 790 | -10 667 886 | -15 021 626 |
| Resultat og skatt | |||
| Årsresultat | 1 723 633 | -5 297 996 | -10 619 080 |
Balanseregnskap2 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omløpsmidler | |||
| Sum eiendeler | 95 932 287 | 82 336 251 | 74 748 144 |
| Egenkapital | |||
| Sum egenkapital | 5 286 103 | 3 562 470 | 8 860 466 |
LederlønnIkke tilgjengelig
Ingen opplysninger i det tilgjengelige regnskapsgrunnlaget.
Konsernregnskap
Beløp i NOK
| Regnskapspost | 2023 |
|---|---|
| Valuta | NOK |
| Driftsinntekter | 90 234 000 |
| Driftsresultat | -2 240 000 |
| Årsresultat | -577 000 |
| Egenkapital | 24 033 000 |
| Sum eiendeler | 87 081 000 |
| EBIT-margin | -2,5 % |
Indikatorer: egenkapital / eiendeler og EBIT / driftsinntekter. Midtlinjen er 0 %, skala −100 til +100 %. Ingen kredittvurdering.
Vis utvikling i NOK
Graf krever minst to tilgjengelige NOK-år.
Graf krever minst to tilgjengelige NOK-år.
Kilder og omregningsgrunnlag
Selskap og konsern holdes atskilt. Samme historiske årskurs brukes på resultat og balanse. Manglende verdier vises som «—». Faktiske nullverdier beholdes.
- 2023 · NOK · original-NOK · kildeversjon 313efbd8a7f6
Utvid for flere regnskapsposter. Vi viser poster med opplysninger i minst ett år. «—» betyr at en verdi mangler for det enkelte året.
Resultatregnskap3 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 2023 |
|---|---|
| Driftsinntekter | |
| Sum driftsinntekter | 90 234 000 |
| Driftsresultat | |
| Driftsresultat (EBIT) | -2 240 000 |
| Resultat og skatt | |
| Årsresultat | -577 000 |
Balanseregnskap2 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 2023 |
|---|---|
| Omløpsmidler | |
| Sum eiendeler | 87 081 000 |
| Egenkapital | |
| Sum egenkapital | 24 033 000 |
LederlønnIkke tilgjengelig
Ingen opplysninger i det tilgjengelige regnskapsgrunnlaget.
REGISTEROPPLYSNINGER
Virksomheten i korte trekk
- Bransje
- 58.290 · Utgivelse av annen programvare
- Registrert adresse
- Strandveien 12, 1366 LYSAKER
- Stiftet
- 19.08.1997
- Enhetstype
- Hovedenhet
ADRESSE OG EIENDOM
Eiendomsinformasjon
Strandveien 12, 1366 LYSAKER
Bedrifter på samme adresse
Tilgjengelige bedriftskort
Om adressekoblingen
Samme registrerte gateadresse, postnummer og kommune. Det dokumenterer ikke eierskap, leieforhold eller hvem som bruker bygget. Adressekoblingen identifiserer ikke en bestemt seksjon eller boenhet. Åpne opplysninger viser ikke hjemmelshavere, salgsdato, tomteareal eller en full bygningsoversikt.
REGISTRERTE ROLLER
Menneskene og virksomhetene bak.
| Navn | Rolle | Kildedato |
|---|---|---|
| BDO ASSe rolleoppføringen | Revisor | 20.10.2026 |
| Gustav LineFødt 1966 | Styrets leder | 20.10.2026 |
| OSEBERG SERVICES ASSe rolleoppføringen | Regnskapsfører | 20.10.2026 |
| Gustav LineFødt 1966 | Daglig leder | 20.10.2026 |
Kilde: Brønnøysundregistrene. Registrert rolle er ikke dokumentasjon på direkte kontaktinformasjon.
ÅRSDATERT EIERSKAP
Rapporterte aksjonærer.
Per 31.12.2025 · 3 av 3 tilgjengelige eierposter
| Aksjonær | Andel / aksjeklasse | Kildedato |
|---|---|---|
| COBUILDER GROUP ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 95,24 % · A-aksjer | 31.12.2025 |
| COBUILDER GROUP ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 2,86 % · B-aksjer | 31.12.2025 |
| COBUILDER ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 1,90 % · B-aksjer | 31.12.2025 |
- COBUILDER GROUP ASA-aksjer95,24 %
- COBUILDER GROUP ASB-aksjer2,86 %
- COBUILDER ASB-aksjer1,90 %
Fast skala 0–100 %. Andeler er ikke normalisert. Ufylt del ligger utenfor vist sum.
Kilde: Skatteetaten. Eierandel er andel av aksjeantall, ikke nødvendigvis stemmerett eller kontroll. Personnavn gjelder separate kildeposter. Like navn er ikke automatisk samme person.
Tidligere rapporterte eierposter (10)
- 2024 · DATASTEEL BIDCO AS · 95,24 %
- 2024 · DATASTEEL BIDCO AS · 2,86 %
- 2024 · COBUILDER AS · 1,90 %
- 2023 · JARKOLLEN AS · 35,80 %
- 2023 · OSM FREDENLUND AS · 35,80 %
- 2023 · SANIDA AS · 18,97 %
- 2023 · HST INVEST AS · 4,66 %
- 2023 · COBUILDER AS · 1,90 %
- 2023 · HENNING KONGSGÅRD · 1,90 %
- 2023 · EIHASO INVEST AS · 0,95 %
ÅRSDATERT EIERSKAP
Selskapets aksjeposter
Selskapets egne investeringer i andre virksomheter. Aksjonærene som eier selskapet vises under Eierskap.
Kilde og avgrensning
Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Alle ledd gjelder samme kildeår og kildesett. Videre kobling følger norske organisasjonsnumre; utenlandske identifikatorer kobles ikke automatisk. Beregnet andel er produktet av rapportert aksjeantall / totalaksjer i hvert ledd, ikke stemmerett, kontroll eller dagens aksjebok. Delvis kildedekning oppgis ved leddet; uavklart beregningsgrunnlag vises uten prosent.
Inntil 500 kildeposter undersøkes; visningen kan være avgrenset. Manglende treff beviser ikke at eierskap mangler.
ÅRSDATERT EIERSKAP
Indirekte eierskap
Utforsk dokumenterte eierveier gjennom selskaper. Hver vei og aksjeklasse vises separat; andelene summeres ikke.
Kilde og avgrensning
Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Alle ledd gjelder samme kildeår og kildesett. Videre kobling følger norske organisasjonsnumre; utenlandske identifikatorer kobles ikke automatisk. Beregnet andel er produktet av rapportert aksjeantall / totalaksjer i hvert ledd, ikke stemmerett, kontroll eller dagens aksjebok. Delvis kildedekning oppgis ved leddet; uavklart beregningsgrunnlag vises uten prosent.
Inntil fire eierledd, 32 selskapsoppslag og 250 kjeder undersøkes innen et kort tidsbudsjett. Dette er et avgrenset utvalg, ikke en rangering av de største 250. Sykluser stoppes. Manglende treff beviser ikke at eierskap mangler.
FORBINDELSER
Utforsk eierstrukturen.
Direkte, rapporterte eierposter vises først. Åpne kartet for å utforske videre.
Direkte eierposter uten interaktivt kart
Per 31.12.2025 · 3 av 3 tilgjengelige eierposter
| Aksjonær | Andel / aksjeklasse | Kildedato |
|---|---|---|
| COBUILDER GROUP ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 95,24 % · A-aksjer | 31.12.2025 |
| COBUILDER GROUP ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 2,86 % · B-aksjer | 31.12.2025 |
| COBUILDER ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 1,90 % · B-aksjer | 31.12.2025 |
Kilde: Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Årsdatert aksjeeierskap er ikke nødvendigvis dagens stemmerett eller konsernkontroll.
Åpne interaktivt kart for direkte eierposter
FORBINDELSER
Utforsk eierstrukturen.
Se eiere og åpne selskapsledd videre, med samme årgang i hele treet.
Trykk på en bedrift for å åpne eiere. Bruk i for detaljer.