Utforsk flere norske bedrifter →
BEDRIFTSKORT VIRKSOMHET
RUDSKOGEN MOTORSENTER AS
Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted
5,7 % EBIT-margin
ØKONOMI
Regnskap og nøkkeltall
Selskapsregnskap
Beløp i NOK
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Valuta | NOK | NOK | NOK |
| Driftsinntekter | 92 028 508 | 105 076 641 | 106 227 137 |
| Driftsresultat | 5 214 847 | 4 918 653 | 13 066 549 |
| Årsresultat | 1 901 741 | 573 269 | 5 854 509 |
| Egenkapital | 69 227 199 | 67 325 458 | 66 752 189 |
| Sum eiendeler | 169 902 602 | 176 759 812 | 183 299 380 |
| EBIT-margin | 5,7 % | 4,7 % | 12,3 % |
Indikatorer: egenkapital / eiendeler og EBIT / driftsinntekter. Midtlinjen er 0 %, skala −100 til +100 %. Ingen kredittvurdering.
Vis utvikling i NOK
Trykk på årspunktene for eksakte beløp. Manglende år gir brudd. Regnskapstabellen over viser alle beløp.
Trykk på årspunktene for eksakte beløp. Manglende år gir brudd. Regnskapstabellen over viser alle beløp.
Kilder og omregningsgrunnlag
Selskap og konsern holdes atskilt. Samme historiske årskurs brukes på resultat og balanse. Manglende verdier vises som «—». Faktiske nullverdier beholdes.
- 2025 · NOK · original-NOK · kildeversjon 9f88a6b1d35f
- 2024 · NOK · original-NOK · kildeversjon f8bb91af603d
- 2023 · NOK · original-NOK · kildeversjon 5747f6543524
Utvid for flere regnskapsposter. Vi viser poster med opplysninger i minst ett år. «—» betyr at en verdi mangler for det enkelte året.
Resultatregnskap3 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | |||
| Sum driftsinntekter | 92 028 508 | 105 076 641 | 106 227 137 |
| Driftsresultat | |||
| Driftsresultat (EBIT) | 5 214 847 | 4 918 653 | 13 066 549 |
| Resultat og skatt | |||
| Årsresultat | 1 901 741 | 573 269 | 5 854 509 |
Balanseregnskap2 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omløpsmidler | |||
| Sum eiendeler | 169 902 602 | 176 759 812 | 183 299 380 |
| Egenkapital | |||
| Sum egenkapital | 69 227 199 | 67 325 458 | 66 752 189 |
LederlønnIkke tilgjengelig
Ingen opplysninger i det tilgjengelige regnskapsgrunnlaget.
REGISTEROPPLYSNINGER
Virksomheten i korte trekk
- Bransje
- 93.190 · Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted
- Registrert adresse
- Motorsportveien 180, 1894 RAKKESTAD
- Stiftet
- 17.10.1997
- Enhetstype
- Hovedenhet
ADRESSE OG EIENDOM
Eiendomsinformasjon
Motorsportveien 180, 1894 RAKKESTAD
Bedrifter på samme adresse
Tilgjengelige bedriftskort
Om adressekoblingen
Samme registrerte gateadresse, postnummer og kommune. Det dokumenterer ikke eierskap, leieforhold eller hvem som bruker bygget. Adressekoblingen identifiserer ikke en bestemt seksjon eller boenhet. Åpne opplysninger viser ikke hjemmelshavere, salgsdato, tomteareal eller en full bygningsoversikt.
REGISTRERTE ROLLER
Menneskene og virksomhetene bak.
Kilde: Brønnøysundregistrene. Registrert rolle er ikke dokumentasjon på direkte kontaktinformasjon.
ÅRSDATERT EIERSKAP
Rapporterte aksjonærer.
Per 31.12.2025 · 8 av 8 tilgjengelige eierposter
| Aksjonær | Andel / aksjeklasse | Kildedato |
|---|---|---|
| MONZA ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 53,56 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| HARLEM ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 23,79 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| ELFRIDA ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 12,03 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| SES ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 5,82 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| EKER GROUP ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 2,61 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| MOORGATE LTD ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 0,80 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| BJØRNAR AAS ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 0,43 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| FURURABBEN ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 0,17 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
- MONZA ASOrdinære aksjer53,56 %
- HARLEM ASOrdinære aksjer23,79 %
- ELFRIDA ASOrdinære aksjer12,03 %
- SES ASOrdinære aksjer5,82 %
- EKER GROUP ASOrdinære aksjer2,61 %
- Øvrige / ikke viste poster2,18 %
Fast skala 0–100 %. Andeler er ikke normalisert. Ufylt del ligger utenfor vist sum.
Kilde: Skatteetaten. Eierandel er andel av aksjeantall, ikke nødvendigvis stemmerett eller kontroll. Personnavn gjelder separate kildeposter. Like navn er ikke automatisk samme person.
Tidligere rapporterte eierposter (16)
- 2024 · MONZA AS · 53,56 %
- 2024 · SUNSTAD AS · 23,79 %
- 2024 · ELFRIDA AS · 12,03 %
- 2024 · SES AS · 5,82 %
- 2024 · EKER GROUP AS · 2,61 %
- 2024 · MOORGATE LTD AS · 0,80 %
- 2024 · BJØRNAR AAS AS · 0,43 %
- 2024 · FURURABBEN AS · 0,17 %
- 2023 · MONZA AS · 53,56 %
- 2023 · SUNSTAD AS · 23,79 %
- 2023 · ELFRIDA AS · 12,03 %
- 2023 · SES AS · 5,82 %
- 2023 · EKER GROUP AS · 2,61 %
- 2023 · MOORGATE LTD AS · 0,80 %
- 2023 · BJØRNAR AAS AS · 0,43 %
- 2023 · FURURABBEN AS · 0,17 %
ÅRSDATERT EIERSKAP
Selskapets aksjeposter
Selskapets egne investeringer i andre virksomheter. Aksjonærene som eier selskapet vises under Eierskap.
Kilde og avgrensning
Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Alle ledd gjelder samme kildeår og kildesett. Videre kobling følger norske organisasjonsnumre; utenlandske identifikatorer kobles ikke automatisk. Beregnet andel er produktet av rapportert aksjeantall / totalaksjer i hvert ledd, ikke stemmerett, kontroll eller dagens aksjebok. Delvis kildedekning oppgis ved leddet; uavklart beregningsgrunnlag vises uten prosent.
Inntil 500 kildeposter undersøkes; visningen kan være avgrenset. Manglende treff beviser ikke at eierskap mangler.
ÅRSDATERT EIERSKAP
Indirekte eierskap
Utforsk dokumenterte eierveier gjennom selskaper. Hver vei og aksjeklasse vises separat; andelene summeres ikke.
Kilde og avgrensning
Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Alle ledd gjelder samme kildeår og kildesett. Videre kobling følger norske organisasjonsnumre; utenlandske identifikatorer kobles ikke automatisk. Beregnet andel er produktet av rapportert aksjeantall / totalaksjer i hvert ledd, ikke stemmerett, kontroll eller dagens aksjebok. Delvis kildedekning oppgis ved leddet; uavklart beregningsgrunnlag vises uten prosent.
Inntil fire eierledd, 32 selskapsoppslag og 250 kjeder undersøkes innen et kort tidsbudsjett. Dette er et avgrenset utvalg, ikke en rangering av de største 250. Sykluser stoppes. Manglende treff beviser ikke at eierskap mangler.
FORBINDELSER
Utforsk eierstrukturen.
Direkte, rapporterte eierposter vises først. Åpne kartet for å utforske videre.
Direkte eierposter uten interaktivt kart
Per 31.12.2025 · 8 av 8 tilgjengelige eierposter
| Aksjonær | Andel / aksjeklasse | Kildedato |
|---|---|---|
| MONZA ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 53,56 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| HARLEM ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 23,79 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| ELFRIDA ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 12,03 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| SES ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 5,82 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| EKER GROUP ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 2,61 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| MOORGATE LTD ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 0,80 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| BJØRNAR AAS ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 0,43 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| FURURABBEN ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 0,17 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
Kilde: Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Årsdatert aksjeeierskap er ikke nødvendigvis dagens stemmerett eller konsernkontroll.
Åpne interaktivt kart for direkte eierposter
FORBINDELSER
Utforsk eierstrukturen.
Se eiere og åpne selskapsledd videre, med samme årgang i hele treet.
Trykk på en bedrift for å åpne eiere. Bruk i for detaljer.