Utforsk flere norske bedrifter →
BEDRIFTSKORT VIRKSOMHET
SIEMENS AS
Annen teknisk konsulentvirksomhet
9,0 % EBIT-margin
ØKONOMI
Regnskap og nøkkeltall
Selskapsregnskap
Avvikende regnskapsår. Datoene viser rapporteringsperioden; tallene inngår ikke i kalenderårsvekst eller grafene.
Beløp i NOK
| Regnskapspost | 01.10.2024–30.09.2025 | 01.10.2023–30.09.2024 | 01.10.2022–30.09.2023 |
|---|---|---|---|
| Valuta | NOK | NOK | NOK |
| Driftsinntekter | 2 435 442 000 | 2 335 567 000 | 2 281 727 000 |
| Driftsresultat | 219 872 000 | 182 233 000 | 161 670 000 |
| Årsresultat | 168 669 000 | 134 059 000 | 122 808 000 |
| Egenkapital | 142 674 000 | 142 634 000 | 142 451 000 |
| Sum eiendeler | 865 919 000 | 878 764 000 | 1 103 002 000 |
| EBIT-margin | 9,0 % | 7,8 % | 7,1 % |
Indikatorer: egenkapital / eiendeler og EBIT / driftsinntekter. Midtlinjen er 0 %, skala −100 til +100 %. Ingen kredittvurdering.
Vis utvikling i NOK
Graf krever minst to tilgjengelige NOK-år.
Graf krever minst to tilgjengelige NOK-år.
Kilder og omregningsgrunnlag
Selskap og konsern holdes atskilt. Samme historiske årskurs brukes på resultat og balanse. Manglende verdier vises som «—». Faktiske nullverdier beholdes.
- 2025 · NOK · original-NOK-reported-fiscal-period · kildeversjon e1cc246a818d
- 2024 · NOK · original-NOK-reported-fiscal-period · kildeversjon 2f2a8a7725b6
- 2023 · NOK · original-NOK-reported-fiscal-period · kildeversjon ddd70ef7a407
Utvid for flere regnskapsposter. Vi viser poster med opplysninger i minst ett år. «—» betyr at en verdi mangler for det enkelte året.
Resultatregnskap14 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 01.10.2024–30.09.2025 | 01.10.2023–30.09.2024 | 01.10.2022–30.09.2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | |||
| Sum salgsinntekter | 2 387 770 000 | 2 290 398 000 | 2 241 805 000 |
| Sum driftsinntekter | 2 435 442 000 | 2 335 567 000 | 2 281 727 000 |
| Driftskostnader | |||
| Lønnskostnader | 700 494 000 | 649 473 000 | 615 744 000 |
| Sum driftskostnader | 2 215 570 000 | 2 153 334 000 | 2 120 057 000 |
| Driftsresultat | |||
| Driftsresultat (EBIT) | 219 872 000 | 182 233 000 | 161 670 000 |
| Finansinntekter | |||
| Sum finansinntekter | 6 282 000 | 4 635 000 | 15 592 000 |
| Finanskostnader | |||
| Annen rentekostnad | — | — | 149 000 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | — | — | 7 678 000 |
| Sum finanskostnader | 9 543 000 | 13 103 000 | 19 353 000 |
| Netto finansresultat | -3 261 000 | -8 468 000 | -3 761 000 |
| Resultat og skatt | |||
| Resultat før skatt | 216 611 000 | 173 765 000 | 157 909 000 |
| Skattekostnad ordinært resultat | 47 942 000 | 39 706 000 | 35 101 000 |
| Årsresultat | 168 669 000 | 134 059 000 | 122 808 000 |
| Totalresultat | 168 709 000 | 134 242 000 | 122 018 000 |
Balanseregnskap13 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 01.10.2024–30.09.2025 | 01.10.2023–30.09.2024 | 01.10.2022–30.09.2023 |
|---|---|---|---|
| Immaterielle midler | |||
| Goodwill | 319 834 000 | 319 834 000 | 319 834 000 |
| Finansielle anleggsmidler | |||
| Sum anleggsmidler | 372 644 000 | 425 070 000 | 466 427 000 |
| Omløpsmidler | |||
| Sum varelager | 35 849 000 | 21 525 000 | 19 529 000 |
| Sum fordringer | 457 426 000 | 432 169 000 | 617 046 000 |
| Sum omløpsmidler | 493 275 000 | 453 694 000 | 636 575 000 |
| Sum eiendeler | 865 919 000 | 878 764 000 | 1 103 002 000 |
| Egenkapital | |||
| Sum innskutt egenkapital | 44 397 000 | 142 634 000 | 142 451 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 98 277 000 | — | — |
| Sum egenkapital | 142 674 000 | 142 634 000 | 142 451 000 |
| Avsetninger og langsiktig gjeld | |||
| Sum langsiktig gjeld | 63 581 000 | 73 720 000 | 125 975 000 |
| Kortsiktig gjeld | |||
| Sum kortsiktig gjeld | 659 664 000 | 662 410 000 | 834 576 000 |
| Sum gjeld | 723 245 000 | 736 130 000 | 960 551 000 |
| Totalsum | |||
| Sum egenkapital og gjeld | 865 919 000 | 878 764 000 | 1 103 002 000 |
LederlønnIkke tilgjengelig
Ingen opplysninger i det tilgjengelige regnskapsgrunnlaget.
REGISTEROPPLYSNINGER
Virksomheten i korte trekk
- Bransje
- 71.129 · Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Registrert adresse
- Standardveien 1, 0581 OSLO
- Stiftet
- 11.06.2019
- Enhetstype
- Hovedenhet
ADRESSE OG EIENDOM
Eiendomsinformasjon
Standardveien 1, 0581 OSLO
Bedrifter på samme adresse
Tilgjengelige bedriftskort
Om adressekoblingen
Samme registrerte gateadresse, postnummer og kommune. Det dokumenterer ikke eierskap, leieforhold eller hvem som bruker bygget. Adressekoblingen identifiserer ikke en bestemt seksjon eller boenhet. Åpne opplysninger viser ikke hjemmelshavere, salgsdato, tomteareal eller en full bygningsoversikt.
REGISTRERTE ROLLER
Menneskene og virksomhetene bak.
Kilde: Brønnøysundregistrene. Registrert rolle er ikke dokumentasjon på direkte kontaktinformasjon.
ÅRSDATERT EIERSKAP
Rapporterte aksjonærer.
Eieropplysninger er ikke tilgjengelige i denne visningen. Det betyr ikke at virksomheten mangler eiere.
ÅRSDATERT EIERSKAP
Selskapets aksjeposter
Selskapets egne investeringer i andre virksomheter. Aksjonærene som eier selskapet vises under Eierskap.
Kilde og avgrensning
Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Alle ledd gjelder samme kildeår og kildesett. Videre kobling følger norske organisasjonsnumre; utenlandske identifikatorer kobles ikke automatisk. Beregnet andel er produktet av rapportert aksjeantall / totalaksjer i hvert ledd, ikke stemmerett, kontroll eller dagens aksjebok. Delvis kildedekning oppgis ved leddet; uavklart beregningsgrunnlag vises uten prosent.
Inntil 500 kildeposter undersøkes; visningen kan være avgrenset. Manglende treff beviser ikke at eierskap mangler.
ÅRSDATERT EIERSKAP
Indirekte eierskap
Utforsk dokumenterte eierveier gjennom selskaper. Hver vei og aksjeklasse vises separat; andelene summeres ikke.
Kilde og avgrensning
Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Alle ledd gjelder samme kildeår og kildesett. Videre kobling følger norske organisasjonsnumre; utenlandske identifikatorer kobles ikke automatisk. Beregnet andel er produktet av rapportert aksjeantall / totalaksjer i hvert ledd, ikke stemmerett, kontroll eller dagens aksjebok. Delvis kildedekning oppgis ved leddet; uavklart beregningsgrunnlag vises uten prosent.
Inntil fire eierledd, 32 selskapsoppslag og 250 kjeder undersøkes innen et kort tidsbudsjett. Dette er et avgrenset utvalg, ikke en rangering av de største 250. Sykluser stoppes. Manglende treff beviser ikke at eierskap mangler.
FORBINDELSER
Utforsk eierstrukturen.
Direkte, rapporterte eierposter vises først. Åpne kartet for å utforske videre.
Direkte eierposter uten interaktivt kart
Årsdaterte aksjonærposter er ikke tilgjengelige i dette datagrunnlaget. Det betyr ikke at virksomheten mangler eiere eller et registrert hovedforetak.
Åpne interaktivt kart for direkte eierposter
FORBINDELSER
Utforsk eierstrukturen.
Se eiere og åpne selskapsledd videre, med samme årgang i hele treet.
Trykk på en bedrift for å åpne eiere. Bruk i for detaljer.