Utforsk flere norske bedrifter →
BEDRIFTSKORT VIRKSOMHET
R-M HOLDING AS
Produksjon av meierivarer
Margin ikke beregnet
ØKONOMI
Regnskap og nøkkeltall
Selskapsregnskap
Beløp i NOK
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Valuta | NOK | NOK | NOK |
| Driftsinntekter | 0 | 0 | 0 |
| Driftsresultat | -166 071 | -102 573 | -115 828 |
| Årsresultat | 39 011 064 | 14 365 422 | 6 180 254 |
| Egenkapital | 26 217 330 | 87 206 266 | 92 340 844 |
| Sum eiendeler | 126 388 545 | 106 749 150 | 108 932 616 |
| EBIT-margin | — | — | — |
Indikatorer: egenkapital / eiendeler og EBIT / driftsinntekter. Midtlinjen er 0 %, skala −100 til +100 %. Ingen kredittvurdering.
Vis utvikling i NOK
Trykk på årspunktene for eksakte beløp. Manglende år gir brudd. Regnskapstabellen over viser alle beløp.
Trykk på årspunktene for eksakte beløp. Manglende år gir brudd. Regnskapstabellen over viser alle beløp.
Kilder og omregningsgrunnlag
Selskap og konsern holdes atskilt. Samme historiske årskurs brukes på resultat og balanse. Manglende verdier vises som «—». Faktiske nullverdier beholdes.
- 2025 · NOK · original-NOK · kildeversjon 1512ccdf5ce2
- 2024 · NOK · original-NOK · kildeversjon 7f0b306ace37
- 2023 · NOK · original-NOK · kildeversjon 5e13d9479876
Utvid for flere regnskapsposter. Vi viser poster med opplysninger i minst ett år. «—» betyr at en verdi mangler for det enkelte året.
Resultatregnskap3 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | |||
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 |
| Driftsresultat | |||
| Driftsresultat (EBIT) | -166 071 | -102 573 | -115 828 |
| Resultat og skatt | |||
| Årsresultat | 39 011 064 | 14 365 422 | 6 180 254 |
Balanseregnskap2 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omløpsmidler | |||
| Sum eiendeler | 126 388 545 | 106 749 150 | 108 932 616 |
| Egenkapital | |||
| Sum egenkapital | 26 217 330 | 87 206 266 | 92 340 844 |
LederlønnIkke tilgjengelig
Ingen opplysninger i det tilgjengelige regnskapsgrunnlaget.
Konsernregnskap
Beløp i NOK
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Valuta | NOK | NOK | NOK |
| Driftsinntekter | 460 581 674 | 336 988 628 | 280 836 079 |
| Driftsresultat | 72 137 477 | 24 245 055 | 14 732 006 |
| Årsresultat | 52 733 823 | 14 704 293 | 6 893 097 |
| Egenkapital | 27 668 927 | 75 935 104 | 81 230 811 |
| Sum eiendeler | 272 613 911 | 225 783 900 | 227 874 153 |
| EBIT-margin | 15,7 % | 7,2 % | 5,2 % |
Indikatorer: egenkapital / eiendeler og EBIT / driftsinntekter. Midtlinjen er 0 %, skala −100 til +100 %. Ingen kredittvurdering.
Vis utvikling i NOK
Trykk på årspunktene for eksakte beløp. Manglende år gir brudd. Regnskapstabellen over viser alle beløp.
Trykk på årspunktene for eksakte beløp. Manglende år gir brudd. Regnskapstabellen over viser alle beløp.
Kilder og omregningsgrunnlag
Selskap og konsern holdes atskilt. Samme historiske årskurs brukes på resultat og balanse. Manglende verdier vises som «—». Faktiske nullverdier beholdes.
- 2025 · NOK · original-NOK · kildeversjon a6aac75f94e4
- 2024 · NOK · original-NOK · kildeversjon fef976aa8902
- 2023 · NOK · original-NOK · kildeversjon 6d3428ea9c53
Utvid for flere regnskapsposter. Vi viser poster med opplysninger i minst ett år. «—» betyr at en verdi mangler for det enkelte året.
Resultatregnskap3 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | |||
| Sum driftsinntekter | 460 581 674 | 336 988 628 | 280 836 079 |
| Driftsresultat | |||
| Driftsresultat (EBIT) | 72 137 477 | 24 245 055 | 14 732 006 |
| Resultat og skatt | |||
| Årsresultat | 52 733 823 | 14 704 293 | 6 893 097 |
Balanseregnskap2 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omløpsmidler | |||
| Sum eiendeler | 272 613 911 | 225 783 900 | 227 874 153 |
| Egenkapital | |||
| Sum egenkapital | 27 668 927 | 75 935 104 | 81 230 811 |
LederlønnIkke tilgjengelig
Ingen opplysninger i det tilgjengelige regnskapsgrunnlaget.
REGISTEROPPLYSNINGER
Virksomheten i korte trekk
- Bransje
- 10.510 · Produksjon av meierivarer
- Registrert adresse
- C/O Salvesen & Thams Invest AS, Thamshavnveien 22, 7300 ORKANGER
- Stiftet
- 01.05.2020
- Enhetstype
- Hovedenhet
ADRESSE OG EIENDOM
Eiendomsinformasjon
C/O Salvesen & Thams Invest AS, Thamshavnveien 22, 7300 ORKANGER
Bedrifter på samme adresse
Tilgjengelige bedriftskort
Om adressekoblingen
Samme registrerte gateadresse, postnummer og kommune. Det dokumenterer ikke eierskap, leieforhold eller hvem som bruker bygget. Adressekoblingen identifiserer ikke en bestemt seksjon eller boenhet. Åpne opplysninger viser ikke hjemmelshavere, salgsdato, tomteareal eller en full bygningsoversikt.
REGISTRERTE ROLLER
Menneskene og virksomhetene bak.
| Navn | Rolle | Kildedato |
|---|---|---|
| SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN ASSe rolleoppføringen | Regnskapsfører | 19.10.2026 |
| Håkon Harry BrækkenFødt 1981 | Styremedlem | 19.10.2026 |
| Bjørn Margido WiggenFødt 1959 | Styrets leder | 19.10.2026 |
| Kristin Olstad ScheaFødt 1968 | Styremedlem | 19.10.2026 |
| REVISORKONSULT ASSe rolleoppføringen | Revisor | 19.10.2026 |
Kilde: Brønnøysundregistrene. Registrert rolle er ikke dokumentasjon på direkte kontaktinformasjon.
ÅRSDATERT EIERSKAP
Rapporterte aksjonærer.
Per 31.12.2025 · 8 av 8 tilgjengelige eierposter
| Aksjonær | Andel / aksjeklasse | Kildedato |
|---|---|---|
| SALVESEN & THAMS INVEST ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 72,94 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| ØKOMAT RØROS ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 10,76 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| STRATEL ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 5,00 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| TRORAN ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 5,00 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| INVESTRON ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 2,00 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| SANDKJERNAN UTBYGGING ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 2,00 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| CONDESTRA NORGE ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 1,30 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| ARNT LANGEN HOLDING ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 1,00 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
- SALVESEN & THAMS INVEST ASOrdinære aksjer72,94 %
- ØKOMAT RØROS ASOrdinære aksjer10,76 %
- STRATEL ASOrdinære aksjer5,00 %
- TRORAN ASOrdinære aksjer5,00 %
- INVESTRON ASOrdinære aksjer2,00 %
- Øvrige / ikke viste poster4,30 %
Fast skala 0–100 %. Andeler er ikke normalisert. Ufylt del ligger utenfor vist sum.
Kilde: Skatteetaten. Eierandel er andel av aksjeantall, ikke nødvendigvis stemmerett eller kontroll. Personnavn gjelder separate kildeposter. Like navn er ikke automatisk samme person.
Tidligere rapporterte eierposter (16)
- 2024 · SALVESEN & THAMS INVEST AS · 72,94 %
- 2024 · ØKOMAT RØROS AS · 10,76 %
- 2024 · STRATEL AS · 5,00 %
- 2024 · TRORAN AS · 5,00 %
- 2024 · INVESTRON AS · 2,00 %
- 2024 · SANDKJERNAN UTBYGGING AS · 2,00 %
- 2024 · CONDESTRA NORGE AS · 1,30 %
- 2024 · ARNT LANGEN HOLDING AS · 1,00 %
- 2023 · SALVESEN & THAMS INVEST AS · 72,94 %
- 2023 · ØKOMAT RØROS AS · 10,76 %
- 2023 · STRATEL AS · 5,00 %
- 2023 · TRORAN AS · 5,00 %
- 2023 · INVESTRON AS · 2,00 %
- 2023 · SANDKJERNAN UTBYGGING AS · 2,00 %
- 2023 · CONDESTRA NORGE AS · 1,30 %
- 2023 · ARNT LANGEN HOLDING AS · 1,00 %
ÅRSDATERT EIERSKAP
Selskapets aksjeposter
Selskapets egne investeringer i andre virksomheter. Aksjonærene som eier selskapet vises under Eierskap.
Kilde og avgrensning
Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Alle ledd gjelder samme kildeår og kildesett. Videre kobling følger norske organisasjonsnumre; utenlandske identifikatorer kobles ikke automatisk. Beregnet andel er produktet av rapportert aksjeantall / totalaksjer i hvert ledd, ikke stemmerett, kontroll eller dagens aksjebok. Delvis kildedekning oppgis ved leddet; uavklart beregningsgrunnlag vises uten prosent.
Inntil 500 kildeposter undersøkes; visningen kan være avgrenset. Manglende treff beviser ikke at eierskap mangler.
ÅRSDATERT EIERSKAP
Indirekte eierskap
Utforsk dokumenterte eierveier gjennom selskaper. Hver vei og aksjeklasse vises separat; andelene summeres ikke.
Kilde og avgrensning
Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Alle ledd gjelder samme kildeår og kildesett. Videre kobling følger norske organisasjonsnumre; utenlandske identifikatorer kobles ikke automatisk. Beregnet andel er produktet av rapportert aksjeantall / totalaksjer i hvert ledd, ikke stemmerett, kontroll eller dagens aksjebok. Delvis kildedekning oppgis ved leddet; uavklart beregningsgrunnlag vises uten prosent.
Inntil fire eierledd, 32 selskapsoppslag og 250 kjeder undersøkes innen et kort tidsbudsjett. Dette er et avgrenset utvalg, ikke en rangering av de største 250. Sykluser stoppes. Manglende treff beviser ikke at eierskap mangler.
FORBINDELSER
Utforsk eierstrukturen.
Direkte, rapporterte eierposter vises først. Åpne kartet for å utforske videre.
Direkte eierposter uten interaktivt kart
Per 31.12.2025 · 8 av 8 tilgjengelige eierposter
| Aksjonær | Andel / aksjeklasse | Kildedato |
|---|---|---|
| SALVESEN & THAMS INVEST ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 72,94 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| ØKOMAT RØROS ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 10,76 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| STRATEL ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 5,00 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| TRORAN ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 5,00 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| INVESTRON ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 2,00 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| SANDKJERNAN UTBYGGING ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 2,00 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| CONDESTRA NORGE ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 1,30 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| ARNT LANGEN HOLDING ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 1,00 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
Kilde: Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Årsdatert aksjeeierskap er ikke nødvendigvis dagens stemmerett eller konsernkontroll.
Åpne interaktivt kart for direkte eierposter
FORBINDELSER
Utforsk eierstrukturen.
Se eiere og åpne selskapsledd videre, med samme årgang i hele treet.
Trykk på en bedrift for å åpne eiere. Bruk i for detaljer.