Utforsk flere norske bedrifter →
BEDRIFTSKORT VIRKSOMHET
LAPASTERIA AS
Drift av restauranter
3,7 % EBIT-margin
ØKONOMI
Regnskap og nøkkeltall
Selskapsregnskap
Avvikende regnskapsår. Datoene viser rapporteringsperioden; tallene inngår ikke i kalenderårsvekst eller grafene.
Beløp i NOK
| Regnskapspost | 01.09.2024–31.08.2025 | 01.09.2023–31.08.2024 | 01.09.2022–31.08.2023 |
|---|---|---|---|
| Valuta | NOK | NOK | NOK |
| Driftsinntekter | 5 010 619 | 5 062 818 | 4 626 709 |
| Driftsresultat | 185 430 | 397 424 | 239 448 |
| Årsresultat | 147 945 | 296 381 | 159 040 |
| Egenkapital | 757 007 | 609 063 | 522 681 |
| Sum eiendeler | 1 607 971 | 1 767 057 | 1 789 290 |
| EBIT-margin | 3,7 % | 7,8 % | 5,2 % |
Indikatorer: egenkapital / eiendeler og EBIT / driftsinntekter. Midtlinjen er 0 %, skala −100 til +100 %. Ingen kredittvurdering.
Vis utvikling i NOK
Graf krever minst to tilgjengelige NOK-år.
Graf krever minst to tilgjengelige NOK-år.
Kilder og omregningsgrunnlag
Selskap og konsern holdes atskilt. Samme historiske årskurs brukes på resultat og balanse. Manglende verdier vises som «—». Faktiske nullverdier beholdes.
- 2025 · NOK · original-NOK-reported-fiscal-period · kildeversjon fb9aad13207c
- 2024 · NOK · original-NOK-reported-fiscal-period · kildeversjon 0ffefd6a8097
- 2023 · NOK · original-NOK-reported-fiscal-period · kildeversjon 3aa1aabae8b2
Utvid for flere regnskapsposter. Vi viser poster med opplysninger i minst ett år. «—» betyr at en verdi mangler for det enkelte året.
Resultatregnskap13 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 01.09.2024–31.08.2025 | 01.09.2023–31.08.2024 | 01.09.2022–31.08.2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | |||
| Sum salgsinntekter | 4 847 177 | 4 882 259 | 4 430 617 |
| Sum driftsinntekter | 5 010 619 | 5 062 818 | 4 626 709 |
| Driftskostnader | |||
| Lønnskostnader | 2 012 356 | 1 841 186 | 1 738 678 |
| Sum driftskostnader | 4 825 188 | 4 665 395 | 4 387 261 |
| Driftsresultat | |||
| Driftsresultat (EBIT) | 185 430 | 397 424 | 239 448 |
| Finansinntekter | |||
| Sum finansinntekter | 19 431 | 8 715 | 10 |
| Finanskostnader | |||
| Annen rentekostnad | 14 680 | 26 163 | 34 767 |
| Sum finanskostnader | 14 680 | 26 163 | 35 563 |
| Netto finansresultat | 4 751 | -17 449 | -35 553 |
| Resultat og skatt | |||
| Resultat før skatt | 190 182 | 379 975 | 203 895 |
| Skattekostnad ordinært resultat | 42 237 | 83 594 | 44 855 |
| Årsresultat | 147 945 | 296 381 | 159 040 |
| Totalresultat | 147 945 | 296 381 | 159 040 |
Balanseregnskap13 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 01.09.2024–31.08.2025 | 01.09.2023–31.08.2024 | 01.09.2022–31.08.2023 |
|---|---|---|---|
| Finansielle anleggsmidler | |||
| Sum anleggsmidler | 271 605 | 321 231 | 406 131 |
| Omløpsmidler | |||
| Sum varelager | 144 202 | 171 318 | 177 547 |
| Sum fordringer | 81 344 | 85 493 | 54 655 |
| Sum bankinnskudd og kontanter | 1 110 820 | 1 189 016 | 1 150 956 |
| Sum omløpsmidler | 1 336 366 | 1 445 826 | 1 383 159 |
| Sum eiendeler | 1 607 971 | 1 767 057 | 1 789 290 |
| Egenkapital | |||
| Sum innskutt egenkapital | 294 430 | 294 430 | 294 430 |
| Sum opptjent egenkapital | 462 577 | 314 633 | 228 251 |
| Sum egenkapital | 757 007 | 609 063 | 522 681 |
| Avsetninger og langsiktig gjeld | |||
| Sum langsiktig gjeld | 38 133 | 249 794 | 460 411 |
| Kortsiktig gjeld | |||
| Sum kortsiktig gjeld | 812 831 | 908 201 | 806 197 |
| Sum gjeld | 850 964 | 1 157 995 | 1 266 608 |
| Totalsum | |||
| Sum egenkapital og gjeld | 1 607 971 | 1 767 057 | 1 789 290 |
LederlønnIkke tilgjengelig
Ingen opplysninger i det tilgjengelige regnskapsgrunnlaget.
REGISTEROPPLYSNINGER
Virksomheten i korte trekk
- Bransje
- 56.110 · Drift av restauranter
- Registrert adresse
- Gullarvegen 2, 2420 TRYSIL
- Stiftet
- 25.08.2020
- Enhetstype
- Hovedenhet
ADRESSE OG EIENDOM
Eiendomsinformasjon
Gullarvegen 2, 2420 TRYSIL
Bedrifter på samme adresse
Tilgjengelige bedriftskort
Om adressekoblingen
Samme registrerte gateadresse, postnummer og kommune. Det dokumenterer ikke eierskap, leieforhold eller hvem som bruker bygget. Adressekoblingen identifiserer ikke en bestemt seksjon eller boenhet. Åpne opplysninger viser ikke hjemmelshavere, salgsdato, tomteareal eller en full bygningsoversikt.
REGISTRERTE ROLLER
Menneskene og virksomhetene bak.
| Navn | Rolle | Kildedato |
|---|---|---|
| Anett MarchFødt 1980 | Daglig leder | 30.10.2026 |
| Dzheylyan Dzhelal ShefkedFødt 1987 | Styremedlem | 30.10.2026 |
| Pontus ÅkessonFødt 1971 | Styrets leder | 30.10.2026 |
| Raimondo ArnoneFødt 1979 | Styremedlem | 30.10.2026 |
| Anett MarchFødt 1980 | Styremedlem | 30.10.2026 |
| TRYSIL ØKONOMISENTER ASSe rolleoppføringen | Regnskapsfører | 30.10.2026 |
Kilde: Brønnøysundregistrene. Registrert rolle er ikke dokumentasjon på direkte kontaktinformasjon.
ÅRSDATERT EIERSKAP
Rapporterte aksjonærer.
Per 31.12.2025 · 3 av 3 tilgjengelige eierposter
| Aksjonær | Andel / aksjeklasse | Kildedato |
|---|---|---|
| MARCH ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 48,00 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| SHEFKED ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 48,00 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| PONTUS INVEST ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 4,00 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
- MARCH ASOrdinære aksjer48,00 %
- SHEFKED ASOrdinære aksjer48,00 %
- PONTUS INVEST ASOrdinære aksjer4,00 %
Fast skala 0–100 %. Andeler er ikke normalisert. Ufylt del ligger utenfor vist sum.
Kilde: Skatteetaten. Eierandel er andel av aksjeantall, ikke nødvendigvis stemmerett eller kontroll. Personnavn gjelder separate kildeposter. Like navn er ikke automatisk samme person.
Tidligere rapporterte eierposter (6)
- 2024 · MARCH AS · 48,00 %
- 2024 · SHEFKED AS · 48,00 %
- 2024 · PONTUS INVEST AS · 4,00 %
- 2023 · MARCH AS · 48,00 %
- 2023 · SHEFKED AS · 48,00 %
- 2023 · PONTUS INVEST AS · 4,00 %
ÅRSDATERT EIERSKAP
Selskapets aksjeposter
Selskapets egne investeringer i andre virksomheter. Aksjonærene som eier selskapet vises under Eierskap.
Kilde og avgrensning
Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Alle ledd gjelder samme kildeår og kildesett. Videre kobling følger norske organisasjonsnumre; utenlandske identifikatorer kobles ikke automatisk. Beregnet andel er produktet av rapportert aksjeantall / totalaksjer i hvert ledd, ikke stemmerett, kontroll eller dagens aksjebok. Delvis kildedekning oppgis ved leddet; uavklart beregningsgrunnlag vises uten prosent.
Inntil 500 kildeposter undersøkes; visningen kan være avgrenset. Manglende treff beviser ikke at eierskap mangler.
ÅRSDATERT EIERSKAP
Indirekte eierskap
Utforsk dokumenterte eierveier gjennom selskaper. Hver vei og aksjeklasse vises separat; andelene summeres ikke.
Kilde og avgrensning
Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Alle ledd gjelder samme kildeår og kildesett. Videre kobling følger norske organisasjonsnumre; utenlandske identifikatorer kobles ikke automatisk. Beregnet andel er produktet av rapportert aksjeantall / totalaksjer i hvert ledd, ikke stemmerett, kontroll eller dagens aksjebok. Delvis kildedekning oppgis ved leddet; uavklart beregningsgrunnlag vises uten prosent.
Inntil fire eierledd, 32 selskapsoppslag og 250 kjeder undersøkes innen et kort tidsbudsjett. Dette er et avgrenset utvalg, ikke en rangering av de største 250. Sykluser stoppes. Manglende treff beviser ikke at eierskap mangler.
FORBINDELSER
Utforsk eierstrukturen.
Direkte, rapporterte eierposter vises først. Åpne kartet for å utforske videre.
Direkte eierposter uten interaktivt kart
Per 31.12.2025 · 3 av 3 tilgjengelige eierposter
| Aksjonær | Andel / aksjeklasse | Kildedato |
|---|---|---|
| MARCH ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 48,00 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| SHEFKED ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 48,00 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
| PONTUS INVEST ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 4,00 % · Ordinære aksjer | 31.12.2025 |
Kilde: Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Årsdatert aksjeeierskap er ikke nødvendigvis dagens stemmerett eller konsernkontroll.
Åpne interaktivt kart for direkte eierposter
FORBINDELSER
Utforsk eierstrukturen.
Se eiere og åpne selskapsledd videre, med samme årgang i hele treet.
Trykk på en bedrift for å åpne eiere. Bruk i for detaljer.