Utforsk flere norske bedrifter →
BEDRIFTSKORT VIRKSOMHET
RASMUSSENGRUPPEN AS
Geologiske undersøkelser
Margin ikke beregnet
ØKONOMI
Regnskap og nøkkeltall
Selskapsregnskap
Beløp i NOK
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Valuta | NOK | NOK | NOK |
| Driftsinntekter | -2 676 796 114 | -1 868 255 041 | 1 047 221 005 |
| Driftsresultat | -2 717 284 223 | -1 873 252 648 | 979 200 071 |
| Årsresultat | -2 689 281 709 | -1 736 279 011 | 966 034 596 |
| Egenkapital | 24 350 197 186 | 27 039 478 895 | 28 772 903 250 |
| Sum eiendeler | 25 069 460 983 | 27 614 741 765 | 29 667 786 945 |
| EBIT-margin | — | — | 93,5 % |
Indikatorer: egenkapital / eiendeler og EBIT / driftsinntekter. Midtlinjen er 0 %, skala −100 til +100 %. Ingen kredittvurdering.
Vis utvikling i NOK
Trykk på årspunktene for eksakte beløp. Manglende år gir brudd. Regnskapstabellen over viser alle beløp.
Trykk på årspunktene for eksakte beløp. Manglende år gir brudd. Regnskapstabellen over viser alle beløp.
Kilder og omregningsgrunnlag
Selskap og konsern holdes atskilt. Samme historiske årskurs brukes på resultat og balanse. Manglende verdier vises som «—». Faktiske nullverdier beholdes.
- 2025 · NOK · original-NOK · kildeversjon 4b6231057d13
- 2024 · NOK · original-NOK · kildeversjon 56701eb9e960
- 2023 · NOK · original-NOK · kildeversjon a9c045eec02f
Utvid for flere regnskapsposter. Vi viser poster med opplysninger i minst ett år. «—» betyr at en verdi mangler for det enkelte året.
Resultatregnskap3 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | |||
| Sum driftsinntekter | -2 676 796 114 | -1 868 255 041 | 1 047 221 005 |
| Driftsresultat | |||
| Driftsresultat (EBIT) | -2 717 284 223 | -1 873 252 648 | 979 200 071 |
| Resultat og skatt | |||
| Årsresultat | -2 689 281 709 | -1 736 279 011 | 966 034 596 |
Balanseregnskap2 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omløpsmidler | |||
| Sum eiendeler | 25 069 460 983 | 27 614 741 765 | 29 667 786 945 |
| Egenkapital | |||
| Sum egenkapital | 24 350 197 186 | 27 039 478 895 | 28 772 903 250 |
LederlønnIkke tilgjengelig
Ingen opplysninger i det tilgjengelige regnskapsgrunnlaget.
REGISTEROPPLYSNINGER
Virksomheten i korte trekk
- Bransje
- 71.122 · Geologiske undersøkelser
- Registrert adresse
- Kirkegata 1, 4610 KRISTIANSAND S
- Stiftet
- 13.11.1929
- Enhetstype
- Hovedenhet
ADRESSE OG EIENDOM
Eiendomsinformasjon
Kirkegata 1, 4610 KRISTIANSAND S
Bedrifter på samme adresse
Tilgjengelige bedriftskort
Om adressekoblingen
Samme registrerte gateadresse, postnummer og kommune. Det dokumenterer ikke eierskap, leieforhold eller hvem som bruker bygget. Adressekoblingen identifiserer ikke en bestemt seksjon eller boenhet. Åpne opplysninger viser ikke hjemmelshavere, salgsdato, tomteareal eller en full bygningsoversikt.
REGISTRERTE ROLLER
Menneskene og virksomhetene bak.
Kilde: Brønnøysundregistrene. Registrert rolle er ikke dokumentasjon på direkte kontaktinformasjon.
ÅRSDATERT EIERSKAP
Rapporterte aksjonærer.
Per 31.12.2025 · 10 av 48 tilgjengelige eierposter
- RANNFRID RASMUSSEN INVESTMENT ASB-aksjer14,19 %
- RASMUSSEN ASB-aksjer11,21 %
- EINAR RASMUSSEN INVESTMENT ASB-aksjer10,49 %
- KLEPPENHUS INVEST ASB-aksjer9,80 %
- RANNFRID RASMUSSEN INVESTMENT ASC-aksjer5,68 %
- Øvrige / ikke viste poster48,64 %
Fast skala 0–100 %. Andeler er ikke normalisert. Ufylt del ligger utenfor vist sum.
Flere selskapseiere (16)
Kilde: Skatteetaten. Eierandel er andel av aksjeantall, ikke nødvendigvis stemmerett eller kontroll. Personnavn gjelder separate kildeposter. Like navn er ikke automatisk samme person.
Tidligere rapporterte eierposter (80)
- 2024 · RANNFRID RASMUSSEN INVESTMENT AS · 14,19 %
- 2024 · RASMUSSEN AS · 11,21 %
- 2024 · EINAR RASMUSSEN INVESTMENT AS · 10,49 %
- 2024 · KLEPPENHUS INVEST AS · 9,80 %
- 2024 · RANNFRID RASMUSSEN INVESTMENT AS · 5,68 %
- 2024 · CEBORAS INVEST AS · 4,92 %
- 2024 · JKBR INVEST AS · 4,92 %
- 2024 · RASMUSSEN AS · 4,48 %
- 2024 · EINAR RASMUSSEN INVESTMENT AS · 4,19 %
- 2024 · KLEPPENHUS INVEST AS · 4,03 %
- 2024 · RANNFRID RASMUSSEN INVESTMENT AS · 3,97 %
- 2024 · RASMUSSEN AS · 3,14 %
- 2024 · EINAR RASMUSSEN INVESTMENT AS · 2,94 %
- 2024 · KLEPPENHUS INVEST AS · 2,77 %
- 2024 · CEBORAS INVEST AS · 1,97 %
- 2024 · JKBR INVEST AS · 1,97 %
- 2024 · RANNFRID RASMUSSEN · 1,91 %
- 2024 · CEBORAS INVEST AS · 1,38 %
- 2024 · JKBR INVEST AS · 1,38 %
- 2024 · MESTERMØ INVEST AS · 1,25 %
- 2024 · RANNFRID RASMUSSEN · 0,77 %
- 2024 · RANNFRID RASMUSSEN · 0,54 %
- 2024 · DAG RASMUSSEN · 0,52 %
- 2024 · MESTERMØ INVEST AS · 0,50 %
- 2024 · MESTERMØ INVEST AS · 0,35 %
- 2024 · RANNFRID RASMUSSEN INVESTMENT AS · 0,24 %
- 2024 · EINAR RASMUSSEN INVESTMENT AS · 0,18 %
- 2024 · ANNE DAHL · 0,08 %
- 2024 · POD INVEST AS · 0,08 %
- 2024 · ANNE DAHL · 0,03 %
- 2024 · POD INVEST AS · 0,03 %
- 2024 · RANNFRID RASMUSSEN · 0,03 %
- 2024 · ANNE DAHL · 0,02 %
- 2024 · POD INVEST AS · 0,02 %
- 2024 · MAREN KRISTINE BONNEVIE RASMUSSEN · 0,02 %
- 2024 · ANNE DAHL · 0,00 %
- 2024 · PER OTTO RASMUSSEN DAHL · 0,00 %
- 2024 · CATHRINE RASMUSSEN · 0,00 %
- 2024 · CARL EINAR BONNEVIE RASMUSSEN · 0,00 %
- 2024 · JULIE KRISTINE BONNEVIE RASMUSSEN · 0,00 %
- 2023 · RANNFRID RASMUSSEN INVESTMENT AS · 14,19 %
- 2023 · RASMUSSEN AS · 11,21 %
- 2023 · EINAR RASMUSSEN INVESTMENT AS · 10,49 %
- 2023 · KLEPPENHUS INVEST AS · 9,80 %
- 2023 · RANNFRID RASMUSSEN INVESTMENT AS · 5,68 %
- 2023 · CEBORAS INVEST AS · 4,92 %
- 2023 · JKBR INVEST AS · 4,92 %
- 2023 · RASMUSSEN AS · 4,48 %
- 2023 · EINAR RASMUSSEN INVESTMENT AS · 4,19 %
- 2023 · KLEPPENHUS INVEST AS · 4,03 %
- 2023 · RANNFRID RASMUSSEN INVESTMENT AS · 3,97 %
- 2023 · RASMUSSEN AS · 3,14 %
- 2023 · EINAR RASMUSSEN INVESTMENT AS · 2,94 %
- 2023 · KLEPPENHUS INVEST AS · 2,77 %
- 2023 · CEBORAS INVEST AS · 1,97 %
- 2023 · JKBR INVEST AS · 1,97 %
- 2023 · RANNFRID RASMUSSEN · 1,91 %
- 2023 · CEBORAS INVEST AS · 1,38 %
- 2023 · JKBR INVEST AS · 1,38 %
- 2023 · MESTERMØ INVEST AS · 1,25 %
- 2023 · RANNFRID RASMUSSEN · 0,77 %
- 2023 · RANNFRID RASMUSSEN · 0,54 %
- 2023 · DAG RASMUSSEN · 0,52 %
- 2023 · MESTERMØ INVEST AS · 0,50 %
- 2023 · MESTERMØ INVEST AS · 0,35 %
- 2023 · RANNFRID RASMUSSEN INVESTMENT AS · 0,24 %
- 2023 · EINAR RASMUSSEN INVESTMENT AS · 0,18 %
- 2023 · ANNE DAHL · 0,08 %
- 2023 · POD INVEST AS · 0,08 %
- 2023 · ANNE DAHL · 0,03 %
- 2023 · POD INVEST AS · 0,03 %
- 2023 · RANNFRID RASMUSSEN · 0,03 %
- 2023 · ANNE DAHL · 0,02 %
- 2023 · POD INVEST AS · 0,02 %
- 2023 · MAREN KRISTINE BONNEVIE RASMUSSEN · 0,02 %
- 2023 · ANNE DAHL · 0,00 %
- 2023 · PER OTTO RASMUSSEN DAHL · 0,00 %
- 2023 · CATHRINE RASMUSSEN · 0,00 %
- 2023 · CARL EINAR BONNEVIE RASMUSSEN · 0,00 %
- 2023 · JULIE KRISTINE BONNEVIE RASMUSSEN · 0,00 %
ÅRSDATERT EIERSKAP
Selskapets aksjeposter
Selskapets egne investeringer i andre virksomheter. Aksjonærene som eier selskapet vises under Eierskap.
Kilde og avgrensning
Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Alle ledd gjelder samme kildeår og kildesett. Videre kobling følger norske organisasjonsnumre; utenlandske identifikatorer kobles ikke automatisk. Beregnet andel er produktet av rapportert aksjeantall / totalaksjer i hvert ledd, ikke stemmerett, kontroll eller dagens aksjebok. Delvis kildedekning oppgis ved leddet; uavklart beregningsgrunnlag vises uten prosent.
Inntil 500 kildeposter undersøkes; visningen kan være avgrenset. Manglende treff beviser ikke at eierskap mangler.
ÅRSDATERT EIERSKAP
Indirekte eierskap
Utforsk dokumenterte eierveier gjennom selskaper. Hver vei og aksjeklasse vises separat; andelene summeres ikke.
Kilde og avgrensning
Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Alle ledd gjelder samme kildeår og kildesett. Videre kobling følger norske organisasjonsnumre; utenlandske identifikatorer kobles ikke automatisk. Beregnet andel er produktet av rapportert aksjeantall / totalaksjer i hvert ledd, ikke stemmerett, kontroll eller dagens aksjebok. Delvis kildedekning oppgis ved leddet; uavklart beregningsgrunnlag vises uten prosent.
Inntil fire eierledd, 32 selskapsoppslag og 250 kjeder undersøkes innen et kort tidsbudsjett. Dette er et avgrenset utvalg, ikke en rangering av de største 250. Sykluser stoppes. Manglende treff beviser ikke at eierskap mangler.
FORBINDELSER
Utforsk eierstrukturen.
Direkte, rapporterte eierposter vises først. Åpne kartet for å utforske videre.
Direkte eierposter uten interaktivt kart
Per 31.12.2025 · 10 av 48 tilgjengelige eierposter
Flere selskapseiere (16)
Kilde: Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Årsdatert aksjeeierskap er ikke nødvendigvis dagens stemmerett eller konsernkontroll.
Åpne interaktivt kart for direkte eierposter
FORBINDELSER
Utforsk eierstrukturen.
Se eiere og åpne selskapsledd videre, med samme årgang i hele treet.
Trykk på en bedrift for å åpne eiere. Bruk i for detaljer.