Utforsk flere norske bedrifter →
BEDRIFTSKORT VIRKSOMHET
FORUS REVISJON AS
Revisjon
5,9 % EBIT-margin
ØKONOMI
Regnskap og nøkkeltall
Selskapsregnskap
Beløp i NOK
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Valuta | NOK | NOK | NOK |
| Driftsinntekter | 23 924 394 | 23 263 630 | 21 606 985 |
| Driftsresultat | 1 415 665 | 2 638 509 | 2 881 434 |
| Årsresultat | 1 150 549 | 2 082 633 | 2 255 847 |
| Egenkapital | 904 604 | 901 555 | 900 922 |
| Sum eiendeler | 13 688 716 | 12 724 837 | 11 438 491 |
| EBIT-margin | 5,9 % | 11,3 % | 13,3 % |
Indikatorer: egenkapital / eiendeler og EBIT / driftsinntekter. Midtlinjen er 0 %, skala −100 til +100 %. Ingen kredittvurdering.
Vis utvikling i NOK
Trykk på årspunktene for eksakte beløp. Manglende år gir brudd. Regnskapstabellen over viser alle beløp.
Trykk på årspunktene for eksakte beløp. Manglende år gir brudd. Regnskapstabellen over viser alle beløp.
Kilder og omregningsgrunnlag
Selskap og konsern holdes atskilt. Samme historiske årskurs brukes på resultat og balanse. Manglende verdier vises som «—». Faktiske nullverdier beholdes.
- 2025 · NOK · original-NOK · kildeversjon 257d77c82a9c
- 2024 · NOK · original-NOK · kildeversjon c36ffa2ab280
- 2023 · NOK · original-NOK · kildeversjon e13e991959ce
Utvid for flere regnskapsposter. Vi viser poster med opplysninger i minst ett år. «—» betyr at en verdi mangler for det enkelte året.
Resultatregnskap3 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | |||
| Sum driftsinntekter | 23 924 394 | 23 263 630 | 21 606 985 |
| Driftsresultat | |||
| Driftsresultat (EBIT) | 1 415 665 | 2 638 509 | 2 881 434 |
| Resultat og skatt | |||
| Årsresultat | 1 150 549 | 2 082 633 | 2 255 847 |
Balanseregnskap2 poster med opplysninger
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omløpsmidler | |||
| Sum eiendeler | 13 688 716 | 12 724 837 | 11 438 491 |
| Egenkapital | |||
| Sum egenkapital | 904 604 | 901 555 | 900 922 |
LederlønnIkke tilgjengelig
Ingen opplysninger i det tilgjengelige regnskapsgrunnlaget.
REGISTEROPPLYSNINGER
Virksomheten i korte trekk
- Bransje
- 69.201 · Revisjon
- Registrert adresse
- Maskinveien 28, 4033 STAVANGER
- Stiftet
- 01.12.2003
- Enhetstype
- Hovedenhet
ADRESSE OG EIENDOM
Eiendomsinformasjon
Maskinveien 28, 4033 STAVANGER
Bedrifter på samme adresse
Tilgjengelige bedriftskort
Om adressekoblingen
Samme registrerte gateadresse, postnummer og kommune. Det dokumenterer ikke eierskap, leieforhold eller hvem som bruker bygget. Adressekoblingen identifiserer ikke en bestemt seksjon eller boenhet. Åpne opplysninger viser ikke hjemmelshavere, salgsdato, tomteareal eller en full bygningsoversikt.
REGISTRERTE ROLLER
Menneskene og virksomhetene bak.
| Navn | Rolle | Kildedato |
|---|---|---|
| Svein SørskårFødt 1956 | Styremedlem | 20.10.2026 |
| JANSSON & LARSEN REGNSKAP ASSe rolleoppføringen | Regnskapsfører | 20.10.2026 |
| Eivind StavenesFødt 1977 | Styrets leder | 20.10.2026 |
| Inger Lise Våland AustbøFødt 1973 | Daglig leder | 20.10.2026 |
| Inger Lise Våland AustbøFødt 1973 | Styremedlem | 20.10.2026 |
| REVISJON RYFYLKE ASSe rolleoppføringen | Revisor | 20.10.2026 |
| Jan Egil AaseFødt 1959 | Styremedlem | 20.10.2026 |
Kilde: Brønnøysundregistrene. Registrert rolle er ikke dokumentasjon på direkte kontaktinformasjon.
ÅRSDATERT EIERSKAP
Rapporterte aksjonærer.
Per 31.12.2025 · 6 av 6 tilgjengelige eierposter
| Aksjonær | Andel / aksjeklasse | Kildedato |
|---|---|---|
| ILVA HOLDING ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 29,67 % · B-aksjer | 31.12.2025 |
| STAVENES & CO ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 29,67 % · B-aksjer | 31.12.2025 |
| SKATTEN MIN ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 20,00 % · B-aksjer | 31.12.2025 |
| SVEIN SØRSKÅRFødt 1956 · SANDNES | 20,00 % · B-aksjer | 31.12.2025 |
| EIVIND STAVENESFødt 1977 · SANDNES | 0,33 % · A-aksjer | 31.12.2025 |
| INGER LISE VÅLAND AUSTBØFødt 1973 · RENNESØY | 0,33 % · A-aksjer | 31.12.2025 |
- ILVA HOLDING ASB-aksjer29,67 %
- STAVENES & CO ASB-aksjer29,67 %
- SKATTEN MIN ASB-aksjer20,00 %
- SVEIN SØRSKÅRB-aksjer20,00 %
- EIVIND STAVENESA-aksjer0,33 %
- Øvrige / ikke viste poster0,33 %
Fast skala 0–100 %. Andeler er ikke normalisert. Ufylt del ligger utenfor vist sum.
Kilde: Skatteetaten. Eierandel er andel av aksjeantall, ikke nødvendigvis stemmerett eller kontroll. Personnavn gjelder separate kildeposter. Like navn er ikke automatisk samme person.
Tidligere rapporterte eierposter (12)
- 2024 · ILVA HOLDING AS · 29,67 %
- 2024 · STAVENES & CO AS · 29,67 %
- 2024 · SKATTEN MIN AS · 20,00 %
- 2024 · SVEIN SØRSKÅR · 20,00 %
- 2024 · EIVIND STAVENES · 0,33 %
- 2024 · INGER LISE VÅLAND AUSTBØ · 0,33 %
- 2023 · ILVA HOLDING AS · 29,67 %
- 2023 · STAVENES & CO AS · 29,67 %
- 2023 · SKATTEN MIN AS · 20,00 %
- 2023 · SVEIN SØRSKÅR · 20,00 %
- 2023 · EIVIND STAVENES · 0,33 %
- 2023 · INGER LISE VÅLAND AUSTBØ · 0,33 %
ÅRSDATERT EIERSKAP
Selskapets aksjeposter
Selskapets egne investeringer i andre virksomheter. Aksjonærene som eier selskapet vises under Eierskap.
Kilde og avgrensning
Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Alle ledd gjelder samme kildeår og kildesett. Videre kobling følger norske organisasjonsnumre; utenlandske identifikatorer kobles ikke automatisk. Beregnet andel er produktet av rapportert aksjeantall / totalaksjer i hvert ledd, ikke stemmerett, kontroll eller dagens aksjebok. Delvis kildedekning oppgis ved leddet; uavklart beregningsgrunnlag vises uten prosent.
Inntil 500 kildeposter undersøkes; visningen kan være avgrenset. Manglende treff beviser ikke at eierskap mangler.
ÅRSDATERT EIERSKAP
Indirekte eierskap
Utforsk dokumenterte eierveier gjennom selskaper. Hver vei og aksjeklasse vises separat; andelene summeres ikke.
Kilde og avgrensning
Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Alle ledd gjelder samme kildeår og kildesett. Videre kobling følger norske organisasjonsnumre; utenlandske identifikatorer kobles ikke automatisk. Beregnet andel er produktet av rapportert aksjeantall / totalaksjer i hvert ledd, ikke stemmerett, kontroll eller dagens aksjebok. Delvis kildedekning oppgis ved leddet; uavklart beregningsgrunnlag vises uten prosent.
Inntil fire eierledd, 32 selskapsoppslag og 250 kjeder undersøkes innen et kort tidsbudsjett. Dette er et avgrenset utvalg, ikke en rangering av de største 250. Sykluser stoppes. Manglende treff beviser ikke at eierskap mangler.
FORBINDELSER
Utforsk eierstrukturen.
Direkte, rapporterte eierposter vises først. Åpne kartet for å utforske videre.
Direkte eierposter uten interaktivt kart
Per 31.12.2025 · 6 av 6 tilgjengelige eierposter
| Aksjonær | Andel / aksjeklasse | Kildedato |
|---|---|---|
| ILVA HOLDING ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 29,67 % · B-aksjer | 31.12.2025 |
| STAVENES & CO ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 29,67 % · B-aksjer | 31.12.2025 |
| SKATTEN MIN ASSe eierpostenSe aksjepostene → | 20,00 % · B-aksjer | 31.12.2025 |
| SVEIN SØRSKÅRFødt 1956 · SANDNES | 20,00 % · B-aksjer | 31.12.2025 |
| EIVIND STAVENESFødt 1977 · SANDNES | 0,33 % · A-aksjer | 31.12.2025 |
| INGER LISE VÅLAND AUSTBØFødt 1973 · RENNESØY | 0,33 % · A-aksjer | 31.12.2025 |
Kilde: Skatteetaten / Aksjonærregisteret. Årsdatert aksjeeierskap er ikke nødvendigvis dagens stemmerett eller konsernkontroll.
Åpne interaktivt kart for direkte eierposter
FORBINDELSER
Utforsk eierstrukturen.
Se eiere og åpne selskapsledd videre, med samme årgang i hele treet.
Trykk på en bedrift for å åpne eiere. Bruk i for detaljer.